Yabancı Uyruklu Bebek Bakıcıları

Yabancı Uyruklu Bebek Bakıcıları
1 Aralık 2014 tarihinde eklendi.

Her anne ve baba için bebekleri önceliklidir ve bebeklerinin sağlıklı bir şekilde hem fiziksel hem de psikolojik olarak gelişebilmesi en çok önem verilen detaylar arasındadır. İş hayatında yer almamayı ve evde kalarak bebeği ile ilgilenme imkanı bulunan kadınlar, bebekleri ile olabilecek en mükemmel şekilde ilgilenebilmektedirler. Ancak çalışan kadınlar, neredeyse günün büyük bir kısmını iş yerlerinde geçirdikleri için ne yazık ki bebeklerinin bakımını başkalarına emanet etmek zorunda kalıyorlar. Günümüzde artık bebek bakımı konusunda son derece profesyonel olarak hizmet vermekte olan birçok bakıcı bulunmaktadır. Ailelere özel olarak bakıcı bulabilmek için hizmet vere firmalar sayesinde, bakıcı arayışı son bulmakta ve hem aileler rahatlamakta hem de bebekler annelerinden sonra kendileri ile en iyi şekilde ilgilenebilecek bir bakıcıya sahip olmaktadır. Özellikle yabancı uyruklu bakıcılar sağladıkları birçok avantaj sebebiyle ailelerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır.

yabanci-bebek-bakicisi Ülkemizde üniversite mezunu olan ve son derece iyi bir şekilde yabancı dil konuşabilen, çocuk bakımı konusunda deneyimli yabancı uyruklu bebek bakıcıları mevcut. Bu bakıcılar, bebek bakımı konusunda deneyimli oldukları için, sahip oldukları kültür ve bilgi düzeyi ile çocuğun hem fiziksel hem de sosyal anlamda gelişimine büyük bir katkıda bulunabilecekleri için genellikle tercih edilmektedir. Aileler çocuklarının güvenli ellerde olduğunu bilerek rahat bir şekilde günlük hayatlarını sürdürmeye devam ederken, bakıcılar bebekle en iyi şekilde ilgilenmektedirler. Burada en çok dikkat edilmesi gereken nokta yabancı uyruklu bakıcı arayışı içerisinde olan ailelerin, öncelikli olarak güvendikleri yakın çevrelerine danışarak, onların tavsiyeleri üzerine bir bakıcı bulmaları ya da bu konuda profesyonel hizmet sunan firmalarla iletişim kurmalarıdır. Bu tarz firmalara bağlı olan bakıcılar titiz bir araştırma ve inceleme sonucunda işe alınmaktadırlar ve böylece ailelerin ilerleyen dönemlerde bakıcı ile problem yaşama ihtimalleri oldukça azalmaktadır. Ayrıca bir problem yaşanması halinde, firma ile iletişim kurularak sorun kolaylıkla çözülebilmektedir. Ailelerin bebeklerini emanet etmeyi planladıkları yabancı uyruklu bakıcı adayını titiz bir şekilde incelemesi açısından güvenilen yakın çevre tavsiyesi ya da güvenilir bir firma çok daha uygun olacaktır.

Yabancı uyruklu bebek bakıcıları eğitim ve profesyonellik açısından sağladıkları avantajların yanı sıra aynı zamanda ücret konusunda da tercih sebebi olmaktadırlar. Hem ev işlerinde yardımcı olan hem de bebek bakımı ile ilgilenen bu bakıcılar ortalama olarak 500 – 600 USD civarında aylık bir ücret istemektedir. Bakıcıların aynı zamanda haftada bir gün de izinleri olmaktadır. Türk bakıcıların istediği aylık ücretlere göre yabancı uyruklu bakıcıların ücreti çok daha ekonomik olmakta ve bu nedenle özellikle yüksek bakıcı ücretleri sebebiyle ekonomik olarak sıkıntı çeken aileler, yabancı uyruklu bakıcı tercih ederek bütçelerini rahatlatabilmektedir. Bebek bakımının yanı sıra günlük ev işlerinde de yardımcı olmaları, yabancı uyruklu bakıcıları neredeyse çalışan bebekli ailelerin olmazsa olmazları arasına sokmaktadır. Ancak tabii ki aileler, bakıcının esas görevinin bebeğin bakımıyla ilgilenmek olduğunu unutmamalı ve günlük ev işleri dışında detaylı işleri de bakıcıya yüklememelidirler. Burada işin tanımı son derece önemlidir.

yabanci-cocuk-bakicisiYabancı uyruklu bakıcı seçerken en çok özen gösterilmesi gereken bir detay da bakıcının bebeğin bakımını yeterli bir şekilde yerine getiriyor olmasının dışında aynı zamanda evin içerisinde bulunan diğer fertlerle anlaşıp anlaşamadığıdır. Bakıcı, bebek bakımı ve yardımcı günlük ev işlerini gerçekleştirebilmek için sürekli olarak evin içerisinde olacaktır ve evin diğer fertleri için bakıcının katlanılması gereken bir kişi olmaması gerekmektedir. Yabancı uyruklu bakıcı ile anlaşabilmek ve sağlıklı bir ilişki kurabilmek de önemli bir noktadır. Bu nedenle aileler, eğer bebeklerinin bakıcısı ile pozitif bir ilişki kuramıyor ve hizmetinden şikayet ediyorlarsa, mutlaka hem bebek hem de kendileri bakıcıya alışmadan gerekli düzenlemeleri yapmalı ve bu konuda kendilerini memnun edebilecek bir başka bakıcı bulmalıdırlar.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git