Vajinal Yanma Nedir?

Vajinal Yanma Nedir?
22 Nisan 2015 tarihinde eklendi.

Vajinada yanma hissetmek pek çok hastalığı haber veriyor olabilir. Vajinada yanma hissetmek vajinal bir hastalığa işaret etmesi nedeniyle önemlidir.

Vajinada Yanma Hissetmek Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Vajinada yanma hissi ile kendimizi huzursuz hissederiz. Bu rahatsızlık hastayı sosyal ya da aile hayatında ciddi şekilde etkilerken, cinsel hayattaki olumsuz yansımaları da sorun yaratır. Vajinada yanma hissi Candida Albicans bakterisinin neden olabileceği vajinal bir mantar hastalığından meydana geliyor olabilir. Çünkü vijina ve bölgesinde oluşacak olan her türlü rahatsızlık genel olarak vajinal mantarı işaret eder.

Vajinada yanma hissine çözüm olarak alternatif yöntemler şu şekilde oluşabilir;

1- Vajinada tahrişe sebep olabilecek olan etkenlerden kurtulun

İç çamaşırı olarak sentetik iç çamaşır yerine doğal maddelerden üretilmiş olan pamuklu iç çamaşırı kullanmak başlangıç için iyi bir yöntem olacaktır. Vajina gibi son derece hassas olan bölgenin tahriş olması bu yanma problemini yaratıyor olabilir.

Kimyasal içeriğe sahip, kokusu olan temizlik ürünlerini kullanmayın. Hijyen ürünleri ya da doğal sabunlar kullanmak doğru olacaktır. Vajina bölgesini düzenli olarak yıkamak ve gün içinde kuru tutmak, iç çamaşırlara parfüm sıkmamak da yöntemlerden bir kaçı.

2-) Vajinada Yanma Sorununa Karşı Yoğurt Kullanın

Vajinal mantar ve yanma sorunlarını ortadan kaldırabilecek, kadınların uzun yıllardır kullandıkları ve genel olarak da bilinen ve yararlı olan bir diğer uygulama ise yoğurt kullanımı olacaktır. Kolayca bulabileceğiniz yoğurt etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Daha önce bu yöntemi duymamışsanız ilginizi çekmediği için olabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus yoğurdun tatlandırılmamış olmasıdır.

Çünkü tatlandırılmış yoğurt içinde bakteriler yer alır ve vajinanın daha fazla bakteriye ihtiyacı yoktur. Dolayısı ile kaşınan ve yanan bölgeye yoğurt kullanmak son derece avantajlı bir yöntem.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git