Vajina Gerdirme Operasyonu Nedir?

Vajina Gerdirme Operasyonu Nedir?
6 Ekim 2014 tarihinde eklendi.

Vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi vajinaya da estetik ameliyat yapılabilmektedir. Vajina gerdirme ameliyatı ile bu bölgede eğer varsa sarkık görüntü ortadan kaldırılabilmektedir. Genç ve vücudunda henüz bir sarkma yaşanmamış olan kadınlar, dik bir şekilde ayakta durduklarında bu bölgenin diri ve gergin durduğu gözlemlenmektedir. Kimi zaman yaş ile birlikte normal doğuma bağlı olarak da vajinada sarkma görülebilmektedir. Normal doğum sırasında doğum kanalının aşırı bir şekilde gerilmesi ve zorlanması ve bu zorlanmayı rahatlatmak için yapılan kesiler, bu kesilerin daha sora özensiz bir şekilde dikilmesi sebebiyle oluşan yara izleri, iri bebek doğurmak, çok sayıda normal doğum yapmak, yaş ilerlemesi sebebiyle dokuların sıkı yapısının bozulması gibi etkenler vajinanın gevşemesine ve bollaşmasına sebep olmaktadır.

Vajina kaslarında meydana gelen bu bollaşma ve gevşeme ise çiftlerin cinsel hayatının sekteye uğramasına sebep olabilmektedir. Özellikle normal doğumdan sonra gevşeyen vajinanın penisi sıkı bir şekilde kavrayamaması hem kadının hem de erkeğin cinsel ilişkiden aldığı zevki azaltmakta ve cinsel doyumsuzluğa sebep olabilmektedir. Vajinanın genişlemesi aynı zamanda vajinanın normal bir şekilde nemlenmesini de etkilediği için problemlerin daha da artmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple kadın, zaman içerisinde cinsellikten soğuyabilmekte, çiftler arasındaki ilişkide zamanla bu sebeple bozulabilmektedir. Günümüzde yapılan estetik operasyonla vajinanın gerdirilmesi sayesinde hem kadının hem de erkeğin cinsel zevkinin arttırılması sağlanmaktadır. Vajina gerdirme nedir sorusunu kısaca bu şekilde açıklayabiliriz.

vajina-gerdirme-doktoruVajina gerdirme operasyonu genel sağlık durumu bu operasyona elverişli olan her kadına uygulanabilmektedir. Ameliyat, uygun bir donanıma sahip olan bir hastanede, deneyimli bir hekim tarafından lokal ya da genel anestezi altında kolayca yapılabilmektedir. Operasyon sırasında gevşek olan vajina kasları gerdirilerek sıkılaştırılmakta ve vajina daraltılmaktadır. Ameliyat sırasında iki parmağın zorlanmadan girmesine yetecek kadar bir genişlik bırakılması normal olarak kabul edilmektedir. Vajina gerdirme operasyonu 1 saatten kısa bir süre içerisinde tamamlanabilecek kolay bir operasyondur. Ameliyat tamamlandıktan sonra 3 – 4 saat dinlendikten sonra hasta evine gidebilmekte, hastanede yatmasına gerek kalmamaktadır.

Vajina gerdirme nedir yazımıza devam edecek olursak, bu ameliyat son derece başarılı sonuçlar elde edilmesine ve çiftlerin cinsel hayatının eskisi gibi devam edebilmesini sağlamaktadır. Ameliyat sonrasında 3 – 4 haftalık bir iyileşme sürecinin ardından çiftler cinsel ilişki yaşayabilmektedirler. Ameliyat için genellikle zamanla kendi kendisine eriyen dikişler kullanıldığı için hasta, dikiş aldırmak gibi sıkıntılı işlemlerle uğraşmak zorunda kalmamaktadır.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git