Tüp Bebekleri Hakkında Sıklıkla Yöneltilen Sorular

Tüp Bebekleri Hakkında Sıklıkla Yöneltilen Sorular
11 Haziran 2015 tarihinde eklendi.

Normal yollar ile gece kalınamaması ya da kadınlarda belirli bir yaşın üzerinde anne olunmak istenmesi durumlarında çiftlerin çocuk sahibi olabilmeleri için sıklıkla tercih edilen tüm bebek yöntemi, günden güne daha aktif olarak tercih edilmekte ve başarılı sonuçlar ortaya çıkartılabilinmektedir. Her ne kadar toplumun geneli tarafından kabul ve ilgi görmeye başlamış olsa da yine de çok sayıda sorunun yanıtına ulaşamayan anne ve baba adayları, tüp bebekleri nasıl ve ne koşullarda elde edebilecekleri hakkındaki soru işaretlerini farklı kaynaklardan yanıtlamaya çalışmaktadırlar.

Bu alanda yöneltilen ilk sorulardan birisi şüphesiz yöntemin kaç defa denenebileceğidir. Tüp bebek yöntemi denemekte herhangi bir sınır bulunmadığından, kişiler başarılı sonuç alıncaya değin bu yöntem ile gece kalmaya çalışabilmektedirler. Buna ek olarak yöntemin denenme sayısı arttıkça hamilelik sağlama şansı düştüğünden, bazı çiftlerin seneler süren denemeleri sonucunda çocuk sahibi olduğu durumlara dahi rastlanabilmektedir. Tüp bebek yöntemini tercih edecek kadınların otuz beş ilâ otuz sekiz yaşından büyük olmaları tavsiye edilmektedir. Herhangi bir sağlık sorunu mevcut olmadıkça söz konusu yaşın altındaki bireylerin halen normal yollar ile gece kalma şansı yüksek olduğundan dolayı, tüp bebek yönteminin ancak bu yaştan sonra tercih edilmesi uygun olacaktır. Tüp bebek yönteminde gerçekleşebilecek düşüklerin normal gebeliklere göre daha yüksek ihtimale dayandığı konusundaki bilgi ise doğru olmakla birlikte, kişinin hekim tavsiyelerine harfiyen uyması ve gerek zihin gerekse beden yapısından herhangi istenmeyen bir durum yaşamaması durumunda başarısızlıklar da son derece seyrek görülmektedir. Profesyonel bir tüp bebek merkezi yolu ile işlemi denemek ise şüphesiz zaruridir.

Bu alanda aklınıza takılan tüm soruların ve daha fazlasının yanıtlarına hamilelikvegebelik.com internet sitesi üzerinden erişebilirsiniz. Uzun yıllardan bu yana bu alandaki ihtiyaçlara karşılık vermek için yayın hayatını sürdüren site, uzman yazarları tarafından hazırlanmış makaleler ile birlikte soruların yanıtlarını ortaya koyarken, güncel haberler ile de tüp bebek yöntemlerindeki gelişmelerden haberdar etme görevini başarıyla gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra site içerisinde pek çok hesaplama aracını da bulabilirsiniz.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git