Tüp Bebek İşlemleri

Tüp Bebek İşlemleri
1 Ağustos 2015 tarihinde eklendi.

Hepimiz kız ya da erkek olsun en az bir tane çocuk sahibi olmak isteriz. Bu doğrultuda evlendikten sonra kısa bir süre içerisinde de normal yollardan çocuk sahibi olmayı deniyoruz. Bazı durumlarda bu mucizevî olay gerçekleşemeyebiliyor. Bu esnada da uzman doktorlardan yardım alınması gerekiyor. Çiftlerin çocuk sahibi olmalarına engel olan durum belirlendiğinde doktorlar çiftlere ilk olarak tüp bebek yöntemini öneriyorlar. Çiftler de genelde bu yöntemi tercih ediyorlar.

Günümüzde tıp alanında yardım alarak çocuk sahibi olunan yöntemlerden en yüksek verim alınan ve en çok tercih edilen yöntem bu. Basit tanım olarak vücut dışı döllenme olarak açıklanan tüp bebek yönteminde çiftlere yaklaşık %80 oranında bir oran veriliyor. Bu yöntemi kullanan her 10 çiftten 8’i çocuk sahibi oluyor. İlk kullanıldığı dönemlerde %30 civarında bir oran sunulurken günümüzde bu oran ciddi bir biçimde yükseldi.

tup-bebek-islemleriBu oranın yükselmesinde hem tıp alanında yaşanan gelişmeler büyük bir önem taşıyor. Artık bu yöntem ilaçlarla desteklenebiliyor. Bu ilaçlar yumurta sayısını ciddi biçimde arttırarak gebelik oranını yükseltiyor. Günümüzde bu yöntemler belirli bir miktarda ücrete tabi tutulsa da çocuk sahibi olmak isteyen kişiler için bu ücret oldukça uygun. Çoğu çift bir miktar para biriktirerek ya da kredilerle bu ücreti rahatlıkla ödeyebiliyor. Bu yöntem ilk aşamasından son aşamasına kadar çiftlere yaklaşık olarak 5000 TL’ye mal oluyor. Bu yöntemde kullanılan tüp bebek merkezleri fiyatlar üzerinde de ciddi değişimlere sebep olabiliyor. Daha kaliteli hizmetler sunan merkezler daha fazla ücret talep edebiliyor. Amerika’da bu işlem için 10000 dolar ücret talep eden merkezler dahi bulunuyor. Çiftler her yönden kendileri için en uygun merkezi seçerek çocuk sahibi oluyorlar.

Tıp alanında her gün farklı bir gelişme yaşanabiliyor. Bu yöntem hakkında yaşanan gelişmeleri çiftler birçok farklı ortamdan takip edebilirler. Bunlar arasında en güncel ve güvenilir olan ise internet ortamı  http://www.hamilelikvegebelik.com/konu/tup-bebek/ sitesi yöntem hakkında tüm bilgileri barındırıyor. Çiftler bu siteden rahatlıkla bütün aşamaları inceleyerek konu hakkında gerekli bilgilere sahip olabiliyor.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git