Tüp Bebek Doktorları

Tüp Bebek Doktorları
6 Mart 2015 tarihinde eklendi.

Erkek üreme hücresi olan spermin ve kadın üreme hücresi olan yumurtanın özel ortamlarda döllenmesi sonucunda meydana gelen embriyonun özel yöntemler kullanılarak kadının rahmine yerleştirilmesi işlemine tüp bebek tedavisi ismi verilmektedir. Bu tedavi dünyada ve ülkemizde uzun yıllardan bu yana uygulanan ve bu sayede birçok kişinin bebek sahibi olmasını sağlayan tedavilerdendir. Bu yöntemde başarılı olabilmek için önemli etkenlerden bir tanesi de işlemi yapacak olan doktorun ve tedavi merkezinin seçimidir. Ülkemizde de yaygın olarak kullanılan tüp bebek yöntemi ile bugüne kadar çok sayıda kadın gebe kalarak bebek sahibi olmuştur. Ülkemizin bu konudaki başarıları da uygulamaları yapan doktorların ve tedavi merkezlerinin özenli çalışmalarından kaynaklanmaktadır.

Tüp bebek doktorları hastaların gebe kalma sürecinde güvenebilecekleri tek kişidir. Bu yüzden hastaların tedavi sürecine başlamadan önce tüm bilgileri doktorlarından almaları ve akıllarında herhangi bir soru işareti kalmaması gerekir. Hastaların doktorlardan öncelikli olarak bekledikleri şey güvendir. Zaman alan bu tedavide hastalar karşılaşacakları zorluklar ile ilgili doktorlarına güvenmek ister. Tedavi ile ilgili olan her sorunun net bir şekilde doktor tarafından cevaplanabiliyor olması gerekir. Çünkü hastanın sorularına cevap vermekte zorlanan hekim hastalar tarafından tercih edilmez. Bu yüzden doktor seçimi sırasında doktorun hastaya güven vermesi öncelikli olarak olması gereken bir durumdur. Olabilecek ekstra problemlerde doktorun kendisini rahatlatmasını ve uygun bir çözüm bulmasını istemesi her hastanın doktorundan beklediği bir davranıştır.

??????????????????????????????????????Tüp bebek tedavisini uygulayan hekimler bir sağlık kuruluşunda çalışırlar ve tedaviyi bu kuruluşlarda yaparlar. Bu yüzden tedaviden başarılı sonuçlar alınabilmesi için doktor kadar doktorun görev aldığı, yani tedavinin gerçekleştirileceği tedavi merkezinin önemi de çok büyüktür.

Tedavi merkezinin hastalara sunduğu şartlar, merkezin hijyen durumu, uygulanacak olan tedavi için gerekli olan teknolojinin ne durumda olduğu gibi birçok etken tedavinin gidişatını etkilemektedir. Bu yüzden tüp bebek tedavisine başlamayı düşünen hastaların hem tedavi merkezini hem de doktorları iyice araştırmaları ve ondan sonra karar vermeleri gerekir. Tüm bunlara dikkat edildiğinde alınacak olan tüp bebek tedavisi ile çiftler bebek sahibi olmaktadırlar.

Tüp Bebek Doktorları ile ilgili 2 Soru Soruldu, Sizlerde Alt Kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...
  1. Emel dedi ki:

    Doktor bey iyi gunler polikistik over hastasiyim tup bebek tedavisi gordum ancak yumurta toplama oncesi progesteronum 6 cikti normalde 2 nin altinda olmasi gerekiyormus 1 embrio transfer edildi 2 si donduruldu tutmadi yani problem progesteronun yuksek olmasimidir

    1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

      Tüp bebek konusu karışık bir konudur ve tutmamasının sizden veya eşinizden veya oluşan embrıodan kaynaklanan birçok sebebi olabilir. Şimdilik endişe etmeyin dondurulmuş embrıolar ile denemeye devam Emel Hanım.

Sayfa başına git