Sezaryen Veya Normal Doğumdan Sonra Korse Kullanmak

Sezaryen Veya Normal Doğumdan Sonra Korse Kullanmak
6 Ekim 2014 tarihinde eklendi.

Doğum yapmak, kadınların hayatları boyunca hayallerini kurduğu en özel anlardan birisidir. Sevdiği kişi ile evlenen ve yuvasını bir bebek ile büyütmek isteyen kişiler evliliklerinin bir döneminden sonra çocuk isteği içerisine girmektedirler. Çocuk yapmak daha çok anne adayları için önemli olan bir olgudur.

Hamilelik ile anne adaylarının hem psikolojileri hem de vücut yapıları oldukça büyük değişikliklere uğrayabilmektedir. Özellikle de anne adaylarının doğum sonrasında vücut yapılarının eskisi gibi fit ve sağlıklı olmaması korkusu büyük bir endişeye sebep olmaktadır. Doğum sonrasında sezaryen veya normal doğum fark etmeksizin anne adaylarının vücutlarında bir takım değişmeler olabilmektedir. Bu değişmelerden en önemlisi ve de can sıkanı ise hiç şüphesiz ki göbek sarkması olmaktadır. Anne adaylarının korse kullanma isteği doğum sonrasında ortaya çıkmaktadır. Korse kullanımının hamilelik sırasında kesinlikle kullanılmaması doktorlar tarafından vurgulanmaktadır. Doğum sonrasında ise korse kullanımının uzun süreli olmamasına dikkat edilmelidir.

sezaryen-ve-normal-dogumdan-sonra-korse-kullanmakUzun süre korse kullanan kişilerde bel kaslarının zayıflamasına ve de dolayısı ile bel ağrılarına sebebiyet verdiği görülmektedir. Korse kullanımı anne adaylarının sarkan göbek yağlarını ya da hamilelikte aldıkları kilolardan oluşan yağlanmaları önlememektedir. Sadece bu bölgelerdeki fazlalıkların toparlanmış bir şekilde görünmesini sağlamaktadır. Doğum sonrasında annenin eski sağlığına kavuşmasından hemen sonra kilolarından ve yağlanmalarından kurtulmasının en sağlıklı yolu hiç şüphesiz ki egzersizler olmaktadır. Fakat bu egzersizleri de doktorlarının belirttikleri şekilde kendilerini çok yormadan yapmaları son derece önemlidir. Sezaryen veya normal doğumdan sonra korse kullanmak kadınların fazla kilolarını kalıcı şekilde ortadan kaldıramamak ile birlikte uzun süre kullanma da çeşitli tehlikelere de yol açabilmektedir. Hamilelik sırasında anne adaylarının göbek bölgeleri oldukça fazla bir şekilde esnemekte ve bu nedenle de kaslar kuvvetini kaybetmektedir. Bu kasların kuvveti korse ile değil ancak spor ile eskisi kadar kuvvetlenebilmektedir. Bu nedenle de karın kası egzersizlerinin düzenli ve kontrol eşliğinde yapılması gerekmektedir. İmkânı olan kişiler doğumdan sonra bir spor salonu yardımı ile eski görüntülerine kavuşabilirken imkânı olmayan kişiler de evde yapacağı basit birkaç hareketle de karın kası güçlendirici hareketleri yapabilmektedirler.

Sezaryen veya normal doğumdan sonra korse kullanmak yerine spor yapmayı tercih eden kadınlar çok daha hızlı bir şekilde eski görüntülerine kavuşabilmektedirler. Doktorlarının kontrolünde ve uyarıları eşliğinde spor yapmak annenin doğum sonrası vücut yapısını düzelttiği kadar psikolojisini de olumlu yönde düzeltebilmektedir.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git