Selülit Hastalığı ve Tedavi Yöntemleri

Selülit Hastalığı ve Tedavi Yöntemleri
12 Nisan 2015 tarihinde eklendi.

Selülitlerinizden artık fazlasıyla bıktınız mı? Öyleyse onları bir an önce ortadan kaldırmanın vakti geldi de geçiyor bile. Selülit tedavileri sadece yağ dokusunda ki fazlalık değildir ve tedavinin en önemli koşulu cildi daha kaliteli bir hale getirmektir. Aslında selülit çok basit olarak derinin altında bulunan yağdan başka bir şey değildir. Selülite neden olan yağ dokusu bağ dokusunu ters yöne doğru ittirir ve cildi buruş buruş ve inişli çıkışlı gibi gösterir. Kadınların % 80 – 95′ inde görülür.

Selülit üç aşamada gelişir. Birinci aşama dolaşım bozukluğudur, damarlardan çıkan su dokulara dolar dokular acılı ve duyarlıdırlar. İkinci aşamada ödem oldukça yoğun bir hal alır. Üçüncü aşamada, bu dokularda biriken yağ, su ve tuz molekülleri organizma tarafından kullanılmaz ve selülit yerleşir. Genellikle vücudun bacak, kalça, diz yanları, kolların üst kısımları ve göbek bölgelerinde oluşur.

Selülit Hastalığı Belirtileri

Genetik faktörler, eğer ailede selülit var ise, sizde de selülit olma ihtimali yüksektir. Hormonlarınızda ki bir takım bozukluklar sebep olabilir.Karın ve bacak kaslarının yağlı olması dolaşımı olumsuz etkiler. Bu da zamanla selülite sebep verir. Zayıf oldukları halde selülite sahip olmalarının nedeni, yağ dokusunun kas dokusundan fazla olmasıdır. Su tüketimi az olan insanlarda. İş temposu nedeniyle hareketsiz bir hayat yaşayanlarda ya da Sağlıksız ve yağlı beslenenlerde gözlenir. Şekerli içecekler, ve çay kahve tüketimi çok fazla olanlarda da selülite rastlanabilir.

Selülit Hastalığı Tedavi Yöntemleri

Selülit de tedaviden çok beslenmenin önemi çok fazladır. Günlük su tüketimine dikkat etmek gerekir. Günde 2, 3 litre su içilmelidir. Su vücuttaki artık maddelerin ve toksinlerin atılmasını sağlar. Bu yolla artık maddeler ve toksinler vücutta birikip selülite neden olmazlar. Spor yapın. Çeşitli kremler ya da selülit giderici bir takım aletler geliştirilmiştir. Ancak bunların hiç biri kesin çözüm olmaz çünkü selülit kendini yenileyen bir rahatsızlıktır.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git