Nasıl Hamile Kalınır ?

Nasıl Hamile Kalınır ?
22 Nisan 2017 tarihinde eklendi.

Hamile nasıl kalınır sorusu bir çok anne olmak isteyen bayanların aklını kurcalayan soruların en büyüğünden biridir. Kimi insan hamile kalmak için uğraşsa da sağlık sorunları nedeni ile hamile kalamaz. Kimi kadınlar da istemeseler bile korunmadıkları için hamile kalırlar.

Nasıl Hamile Kalınır ?

Hamile nasıl kalacağınızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bayanların bazı dönemleri vardır, bu dönemlerde gerçekleşen ilişkiler hamile kalmalarını sağlar. Peki bu dönemler ne zamandır ? Kadınların hamile kalabilmeleri için her ayın belirli günleri bulunmaktadır. Ancak her kadının bünyesi tabi ki bir değildir. Bazen negatif faktörler nedeni ile kadınlar hamile kalamazlar.

Hamile kalabilmek için birlikte olan çiftler bazen bu dönemleri yakalayamadıkları için sonu hüsran olan ilişkiler yaşıyorlar. Kadının hamile kalabilmesi için en doğru zaman olan yumurtlama dönemini yakalamak gerekmektedir. Yumurtlama dönemi kadının ilk adet gününden sonra ki 14.gün başlamaktadır.

Kadında adet döngüsü adı verilen bir olay vardır, bir adet başlangıç günün den diğer adet kanamasının ilk gününe kadar olan zamana adet döngüsü denmektedir. Adet kanamasının ilk gününde rahim iç tabakası adete birlikte dökülüp yeniden şekillenir, bu olay her ay gerçekleşmektedir. Bu esnada sağ veya sol yumurtalıklarda bir yumurta hücresi olgunlaşma sürecine başlar. Adet başlangıcından sonra 14.günde olgun bir yumurta oluşur. Sonrasında etrafındaki sıvı kesesi yardımıyla çatlar ve kanalların içine yerleşir. Hali hazırda bekleyen spermler kanalda bekliyorsa veya o gün bir birleşme olursa, 1 adet yumurta ile yüz binlece sperm karşılaşır, yumurta bu spermlerden beğendiği olursa yumurta ve sperm birleşmesi sonucu gebelik (Hamilelik) başlar.

Sonucunda kadın hamile kalır.

Nasıl Hamile Kalınır ? ile ilgili 4 Soru Soruldu, Sizlerde Alt Kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...
 1. fidan dedi ki:

  Adetimi 5 gun gecince evde test yaptim negatif cikti ve kana baktirdim oda negetif simdi ise 10 gunu tamsmladim hala olmadim sadece asiri bel agrim var sari renkte ise cok haz derecede akinti var goguslerim sis ve agriyor

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Eğer kan testi negatif ise doktor kontrolunde söktürücü kullanabilirsiniz.
   İyi akşamlar.

 2. Seda dedi ki:

  Adetim üc gün gecti cok idrara cıkıyorum ve gögslerim sisiyor agriyor bide kasiklarim cok az midem bulaniyor basim dönüyor ve agriyor teste negativ cikti cvp verirseniz?

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Kan testi yapılmadıysa birde oradan bakmamız lazım Seda hanım emin olabilmek için.

Sayfa başına git