Kıbrıs’taki Tüp Bebek Merkezleri

Kıbrıs’taki Tüp Bebek Merkezleri
5 Mart 2015 tarihinde eklendi.

Dünya üzerinde her yıl çok sayıda çift bebek sahibi olmak istemekte ancak normal yollarla bebek sahibi olamamaktadır. Üreme yöntemlerinden bir tanesi olan tüp bebek yöntemi ile kişiler uzun yıllar boyunca istedikleri bebeklerine kavuşabilirler. Tedavi, diğer üreme yöntemlerine göre daha yüksek tutarların ödenmesini gerektirir. Bu yüzden anne ve baba adaylarının bu uygulamayı yaptırmalarına karar vermeleri için ekonomik olarak da olması gereken şartları bilmeleri gerekir. Ülkemizde ve dünyada uygulanan tüp bebek tedavisi için standart olan bir fiyat yoktur. Bu durum işlemi yapacak olan tedavi merkezine, hastanın yaşında, anne ve baba adaylarının tedavi öncesi ve sonrası alışkanlıklarına göre farklılıklar gösterebilir.

Dünya üzerinde her yıl çok sayıda tüp bebek tedavisi uygulanan hasta bulunmaktadır. Üreme yöntemlerinden bir tanesi olan bu tedavide Kıbrıs’taki tüp bebek merkezleri oldukça büyük öneme sahiptir. Türkiye açısında oldukça stratejik öneme sahip olan Kıbrıs’ta tedavinin uygulanabileceği merkezler bulunuyor. Bu tedavide yapılan işlem erkek üreme hücresi olan spermin ve kadın üreme hücresi olan yumurtanın özel koşullarda uzman olan kişiler tarafından döllenmesini sağlamaktır. Sonraki adımda yapılan işlem ise döllenme sonucu meydana gelen embriyonun ana rahmine yerleştirilmesidir. Bu sayede normal yollarla gebe kalamayan kişiler gebe kalabilirler. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu tedavide de başarı elde etmek için uygulanması gereken bazı maddeler vardır.

?????????????????????????????Eğer hasta tedavi için gerekli olan şartları taşımıyorsa uygulamanın yapılacağı tedavi merkezinin önemi de çok değildir. Çünkü burada önemli olan ilk konu kadın ve erkeğin üreme hücrelerinin miktarı ve kalitesidir. Bu yüzden tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmak isteyen kişilerin hayatlarında bazı değişikliklere gitmesi gerekiyor. Öncelikle tedavi öncesi en erken üç ay önce hem anne adayının hem de baba adayının sıcak su, hamam ve sauna gibi ortamlardan uzak durması gerekir. Ayrıca kişilerin sigara ve alkol gibi alışkanlıklarını da terk etmeleri gerekir. Çünkü bunların hepsi üreme hücrelerini olumsuz olarak etkiler. Şartlar sağlandıktan sonra ise tedavinin başarı olması tedavi merkezine ve tedaviyi yürütecek olan hekime bağlıdır.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git