Kadınlarda Kısırlık ve Tedavisi

Kadınlarda Kısırlık ve Tedavisi
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi.

Her genç kız ilerde anne olmak ve çocuğunu en güzel şekilde büyütmek istemektedir. Çiftlerin anne baba olması için gerekli olan her yolu denemesi ve de 6 ay içerisinde olumlu cevaplar almaması durumunda ortada bir problem olduğu gerçeği bulunmaktadır. Teknoloji ve tıp dünyasının büyük bir hızla ilerlemesi, kadınlarda kısırlık ve tedavisi yöntemlerini de geliştirmektedir. Kısırlık tedavisi uygulanan kişilerde başarılı sonuç alma her geçen gün hızla artmakta ve bu durum kişilere büyük bir umut vermektedir.

Kadınlarda kısırlık ve tedavisi işlemlerinde kişilerin umutlarını hiçbir zaman yitirmemesi oldukça önemlidir. Kadınlarda oldukça sık bir şekilde görülen çikolata kisti, kısırlık tedavisinde ortadan kaldırılabilmektedir. Kadınlarda kısırlık birçok faktörle ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan biri ve en çok rastlananı ise yumurtalarda meydana gelen problemlerdir. Bazı kadınlarda yumurtlama hiç olmaz iken bazı kadınlarda ise oldukça yavaş bir şekilde gerçekleşmektedir. Her ay gerçekleşmesi gereken yumurtlama döneminde oluşan yumurtaların çatlaması gerekmektedir. Böyle bir durum olmadığı zamanlarda kadınlarda gebelik durumu gerçekleşememektedir. Kadınlarda Kısırlık TedavisiRahim ve yumurtalık arasında bulunan ve tuba adı verilen bölgelerde iki adet tüp bulunmaktadır. Bu tüplerden her ikisinin de tıkalı olması kadınlarda kısırlığa yol açabilmektedir. Kadınların hamile kalabilmeleri için rahim içlerinin sağlıklı ve sorunsuz olması gerekmektedir. Rahim içinde gerçekleşen enfeksiyonlar ve de kişinin önceden rahim içi ameliyatları olması rahim içi problemlerine de sebep olabilmektedir. Kadınlarda kısırlık ve tedavisi işlemlerinde en yaygın yöntem yapay döllenmedir. Spermler uzman bir doktor tarafından pipet yardımı ile kadının genital bölgesine iletilmektedir. Kadının genital bölgesine iletilen spermin ilk 12 saati oldukça kaliteli olmaktadır. Daha sonra ise genital bölgede 48 saat canlı olarak kalabilen spermlerin, kadının yumurtlama günün tespitinden sonra aşılanması da kadınlarda kısırlık ve tedavisi işlemlerinde kullanılan yaygın yöntemler arasında yer almaktadır. Kısırlık problemi yaşayan kadınların bazılarına ise hormon tedavisi uygulanmakta ve başarılı sonuçların alındığı görülmektedir.

Kadınlar hamile kalabilmesi için en sağlıklı ve de en şanslı oldukları yaş 23 ile 26 yaş aralığıdır. Genellikle 35 yaşının üzerinde hamile kalmak isteyen kişilerin gebe kalma şansları oldukça düşmektedir. Kadınların yaşlarının ilerlemesi ile yumurtaların döllenme yeteneklerinde azalmalara sebep olması, gebelik şansını da azaltmaktadır. Bu nedenle anne olmak isteyen kişilerin, 30 yaşını geçmeden önce çocuk yapması ve de bir problem var ise erken teşhis ile ortadan kaldırılması oldukça önemlidir.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git