Hamilelikten Sonra Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Hamilelikten Sonra Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri
3 Eylül 2014 tarihinde eklendi.

Gebelik sürecinde her bayanın karşılaştığı durumlardan bir tanesi olan kilo alma doğum sonrası annelerin en büyük dertlerinden birisine dönüşmektedir. Hamilelik sürecinde alınan kilolar o dönem için fazla önemsenmemektedir. İki can taşıyor olmanın getirdiği bir durum olarak algılanmaktadır ki bu durum aslında doğrudur. Yanlış olan kısım ise kontrolsüz bir şekilde kilo alınıyor olmasıdır. Doğum sonrası sağlıklı bir şekilde kilo vermek her annenin istediği durumlardan bir tanesidir. Burada “sağlıklı” kelimesine vurgu yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Aksi halde hızlı bir şekilde ve dengesizce verilen kilolar sizleri sağlığınızdan etmektedir.

Bunun yanı sıra bu tarz bir kilo kaybı yaşamak bebeğiniz için olmazsa olmaz şeklinde nitelendirilen anne sütünüzün de miktarında büyük ölçüde azalmaya sebebiyet verebilecektir. Minik yavrunuza yetecek kadar süt üretemiyor olmak ise sizleri psikolojik açıdan yıpratacaktır.

Hamilelikten Sonra Kilo VermeSağlıklı bir şekilde kilo vermenin temel koşulu gebelik sürecinde dengeli şekilde beslenmek ve kilolarınızı kontrol altında tutarak almaktadır. Bu şekilde gebelik sürecinden sonra eski formunuza ve kilonuza ulaşmanız çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Doğumdan sonra dengeli bir şekilde beslenmenize de özen göstermeniz gerekiyor. Bu noktada en fazla dikkat etmeniz gereken şey ise yağlı ve hamurlu yiyeceklerden uzak durmak, uzun süre aç kalmak yerine az fakat sık sık yemek yemek, bol su tüketmek ve aşırı meyve tüketiminden kaçınmaktadır. Bu tarz bir beslenme alışkanlığını oturttuğunuz takdirde başarılı bir şekilde kilo vereceğinizi söylememiz mümkündür. Aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermeye ek olarak vücudunuzu eskisi kadar diri ve sıkı hale getirmek istiyorsanız eğer egzersizleri de ihmal etmemelisiniz. Doğumdan 1 hafta sonra egzersizlere başlayabilirsiniz. Sizler için en ideal olan egzersiz ise yürüyüştür.

Gün içerisinde 30 dakikalık bir yürüyüş yapmak fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. En fazla kilo alınan bölgelerden bir tanesi olan bel ve göbek bölümünü eritmek için ise karın egzersizleri kendinizi fazla zorlamadan gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda doğum sonrası için ideal sporlardan bir tanesi olarak yüzmeyi de tercih edebilirsiniz.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git