Hamilelikte Sağlıklı Kilo Alma

Hamilelikte Sağlıklı Kilo Alma
4 Eylül 2014 tarihinde eklendi.

Gebelik sürecinde anne adaylarının en çok şikayet ettikleri konulardan bir tanesi ise aşırı derece kilo alınmasıdır. Normal şartlarda çok zayıf olan anne adaylarının bile gebelik sürecinde aşırı kilo aldığına şahit olmak mümkündür. Günümüzde kimi anne adaylarının hiç kilo almadığına ya da çok uç bir nokta olan 30 kilo üzerinde bir ağırlığın vücuda eklenmesi gibi durumlarla karşılaşmakta mümkündür. Fakat bu bahsettiğimiz durumlar çok nadir görülür ve genel olarak anne adayları hamilelik sürecinde ortalama 12 ile 15 kilogram arası bir kilo artışı yaşamaktadır. Eğer ki beslenmenize dikkat eder ve gebeliğin gerekliliklerini yerine getirirseniz sizler için durum farklı olacaktır. Farkın oluştuğu nokta kesinlikle kilo alımı değildir.

Büyük ihtimalle ne kadar dikkatli beslenirseniz beslenin zaten kilo alacaksınız. Bizim bahsettiğimiz ise bu alınan kiloların gebelik sonra edip minik meleğinizi dünyaya getirdikten sonraki süreçte başlamaktadır.

İdeal bir gebelik geçirmek hem kendi sağlığınız hem de bebeğinizin sağlığı açısından büyük bir önem arz etmektedir. Burada önemli olan nokta alınan kilo miktarı değildir. Dikkat edilmesi gereken şey bebeğinizin gelişiminde herhangi bir problem oluşup oluşmadığı, hamilelik boyunca tansiyonunuzun normal şekilde seyrediyor olmasıdır. Bu iki noktayı baz alarak gerekli tetkikleri yaptırır ve başarılı sonuçlar elde ederseniz sizler için doğru bir gebelik süreci yaşadığınız sonucuna varılacaktır. Gebelik boyunda ilk olarak şekerli ve yağlı besinlerden uzak durulması tavsiye edilmektedir.

Hamilelikte Sağlıklı Kilo Alma YöntemleriYağlı besinlerden kastımız ise aşırı yağlı ürünlerdir. Aksi halde temel besin kaynaklarınızın da yağ içerdiğini unutmamalısınız. Fakat sizler aşırı derecede yağlı besinleri tüketmekten kendinizi alıkoyar ve şekerden uzak durursanız çok daha sağlıklı bir şekilde kilo aldığınızı söylemek mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra temel besinleri düzenli ve gerekli miktarda almak, demir takviyesini aksatmamak ve vitaminleriniz eksiksiz bir şekilde kullanmak sizlere sağlıklı kilo almanın yolunu açacaktır.

Böylelikle hem bebeğiniz dünyaya geldiğinde sağlıklı bir yapıya olacak, doğum sonrası rahat bir lohusalık dönemi geçireceksiniz hem de kilolarınızdan kurtulmanız çok daha kolay olacaktır diyebiliriz.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git