Hamilelikte Edilecek Dualar Nelerdir?

Hamilelikte Edilecek Dualar Nelerdir?
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi.

Hamilelik, anne adaylarının hayatları boyunca yaşamak istedikleri ve oldukça da özel olan dönemlerindendir. Hayatları boyunca hayalini kurdukları o döneme giren ve tamamen büyük bir değişiklik altına giren anne adaylarının yapması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır.

Hamilelikte anne adaylarının ve bebeklerinin sağlıklarına oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Kadın doğum doktorlarının kontrolünde belirli periyotlarda kontrolünü yaptıran anne adayları, hamilelik sürecini daha rahat geçirebilmek için birçok duayı da okumaktadır. Bu dualar hem anne adayının hem de bebeğin huzurlu bir şekilde bu süreci bitirmesinde oldukça etkilidir.

Hamilelikte Edilecek Dualar Nelerdir?

Anne adaylarının bebeklerinin hayırlı bir evlat, zekâsı ve de ahlaklı bir huyu olabilmesi için 70 bin Subhanellahi ve Bihamdihi dualarının okunması ve de hamileliğin ilk dört ayı içerisinde okunması doğrudur. Hamilelik boyunca anne adayının bir cüz Kuran okuması çok daha huzurlu hissetmesini ve bebeğini çok daha huzurlu bir şekilde doğurmasını sağlamaktadır. Çocuğunun yumuşak bir huya ve de ılımlı bir karaktere sahip olmasını isteyen kişiler İbrahim suresini okuyabilirler. Dua okumak herkesi olduğu kadar anne adaylarının da içini rahatlatmakta ve de rehavetini ortadan kaldırmaktadır. Hamilelik süreci boyunca ruhsal anlamda daha zayıf olan ve depresyona eğilimi daha yüksek olan anne adaylarının gerekli duaları okuması ile kendini çok daha iyi hissedebilmesi son derece mümkündür. Hamileyken Okunan DualarÖrf ve adetlerimizde bebeğin dünyaya gelmesinin hemen sonrasında dini bilgisi yeterli olan kişilerin bebeğin kulağına dua okuması oldukça hayırlıdır. Bebeğin öncelikle sağ kulağına ezan daha sonrada sol kulağına kamet okunarak bebeğin hayatı boyunca hayırlı olmasını sağlamaktadır. Hamilelikte okunacak dualar nelerdir diye soran ve bu duaları okumak isteyen kişiler büyük bir araştırma içerisine girmektedir. Din ulemaları da anne adaylarının bu zorlu sürecinde dualar okumasının son derece faydalı olduğunu söylemektedirler. Hamilelik boyunca Yusuf ve Meryem suresinin okunması da anne adaylarına büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Anne adayları da kendisini kötü hissetmesi ve de rehavet içerisinde olması durumunda kendisini dualara adapte etmeye başlamaktadırlar.

Hamilelik süreci her kişide farklılık gösterse de genel olarak kadınlara sıkıntı ve zorluklar yaşatmaktadır. Özellikle de doğum sırasında yaşayacağı sıkıntıyı düşünen kadınlar çok daha büyük sıkıntılar içerisine girmekte olup hem doktorundan hem de din bilgisi yeterli olan kişilerden gerekli bilgileri almaktadır. Bu bilgiler ve kontroller sayesinde kişilerin hamilelik süreçleri çok daha rahat ve huzurlu bir şekilde geçmektedir.

Doğum Duası

 

Ayrıca Hamileyken Okunması Gereken Dualar‘a bu bağlantıdan da ulaşabilirsiniz.

Hamilelikte Edilecek Dualar Nelerdir? ile ilgili 2 Soru Soruldu, Sizlerde Alt Kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...
  1. hulya dedi ki:

    Hamileligin 14 . Haftasinda karina giren sanci tehlikelimidir. Beraberibde eslik eden sirt ve bel agrilarinin nedenleri nelerdir

    1. Jinekolog dedi ki:

      Merhaba, ağrılar tehlikeli olabilir, doktorunuza başvurup muayene olmalısınız, muayene olmadan teşhis koymak çok zordur.

Sayfa başına git