Hamilelikte Doğru Sandığınız 5 Yanlış !

Hamilelikte Doğru Sandığınız 5 Yanlış !
23 Nisan 2017 tarihinde eklendi.

Kulaktan kulağa yayılmış olan ve doğru sandığınız 5 yanlış… Hamilelik hakkında doğru bildiğinizi sandığınız 5 yanlışı beraber inceleyerek bildiklerimizi tazeleyelim.

1. Yanlış Bilgi: Hamilelik 9 ay sürer..

Doğru Bilgi: Hamilelik her anne adayında 9 ay sürmez, hamileliğin uzunluğu 5 haftalık bir süre arasında değişiklik gösterebilir. Bu sürenin değişikliği, annenin yaşına, kilosuna, sağlık durumuna gibi bazı faktörlere bağlıdır.

2.Yanlış Bilgi: Hamilelikte cinsel ilişki bebeğe zarar verir..

Hamileyken Seks Yapılır mıDoğru Bilgi: Hamilelikte seks yapmak, cinsel ilişkiye girmem bebeğe zarar vermez. Bazı durumlar vardır, plasenta rahim ağzında veya vajina arasında yer alıyorsa ya da erken doğum riskiniz yüksekse, cinsel ilişki öncesinde doktorunuzdan bilgi almanız gerekmektedir.

3. Yanlış Bilgi: Sezaryenden sonra normal doğum yapılmaz…

Doğru Bilgi: Uzmanların yaptığı araştırmalar sonucu, sezaryenle yapılan doğumdan sonraki normal doğum 2. sezaryen doğumdan daha az riskli olarak belirlenmiştir. Tabi ki yinede siz doktorunuzdan net bilgi alarak 2. doğumunuzun şekline karar vermelisiniz.

4. Yanlış Bilgi: Cinsel ilişki sırasında, kadının pozisyonu ile bebeğin cinsiyeti belirlenebilir…

Doğru Bilgi: Seks yaparken cinsel ilişki sırasında kadının üste olduğu pozisyonlarda bebeğin cinsiyetinin kız, erkeğin üste olduğu pozisyonlarda ise bebeğin erkek olduğunu söyleyenler olsa, uzmanların araştırmalarına göre bu şekilde bir belirlemenin bilimsel olmadığı yönündedir.

5. Yanlış Bilgi: Hamilelikte 2 Kişilik Yemelisiniz…

Doğru Bilgi: İçinizde bir canlı daha var evet bu doğru ancak iki kişilik yemeniz doğru değil, nedeni ise zaten hamilelikte aşırı kalori harcamıyorsunuz, bu yüzden sağlıklı ve düzenli beslenme bebeğiniz içinde yeterli olacaktır.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git