Hamile Kalmak İsteyenler İçin Tüyolar!

Hamile Kalmak İsteyenler İçin Tüyolar!
16 Haziran 2015 tarihinde eklendi.

Hayatın en büyük mucizelerinden birisi olan gebelik, çiftler için en önemli durumlardan bir tanesidir. Evlenen çiftler kısa süre sonra çocuk sahibi olmanın hayalini kurarlar. Ancak bu durum her zaman basit bir şekilde gerçekleşmeyebilir. Yalnızca korunmasız cinsel ilişki bayanın gebe kalmasını çoğu zaman sağlamaz. Bu sebeple uygulanması gereken işlemler ve dikkat edilmesi gereken etmenler bulunmaktadır. İlk etapta çiftlerin gebelikten ilaçlar yardımıyla korunması, sonrasındaki korunmasız cinsel ilişki aşamasını etkilemektedir. Bu ilaçların gebelik ihtimalini düşürücü etkisi ilacı bıraktıktan bir süre sonra daha devam eder. Bu sebeple de gebelik gerçekleşmez. Bu süreçte çiftlerin korkuya kapılmadan korunmasız cinsel ilişkiye devam etmeleri gerekmektedir.

Hamilelik tüyoları arasında en önemlisi doğru zamanda cinsel ilişkiye girmektir. Bayanların yumurtlama dönemlerinde girilen cinsel ilişkide gebelik ihtimali maksimum olmaktadır. Düzenli zaman aralıkları ile adet gören bayanlar bu yumurtlama dönemlerini rahatlıkla hesaplayabilirler. İnternet sitelerinde bu dönemlerin hesaplanması için çeşitli programlar da bulunmaktadır. Bayanların adet günlerinin 14 gün öncesi yumurtlama dönemidir. Eğer çiftler bu yumurtlama döneminin 3-4 gün öncesinde korunmasız cinsel ilişkiye girerlerse gebelik ihtimali maksimumdur. Bu hamilelik tüyoları için erkeklerin uygulaması gereken işlemler de bulunur. Erkekler de bu dönemlere girerlerken sperm sayılarını arttırmaya ve sperm kalitesini korumaya yönelik işlemler yapabilirler.

Bu dönemlerde çiftlerin beslenme alışkanlıklarına çok dikkat etmeleri gerekir. Düzenli ve dengeli beslenme hormon düzeylerini olması gereken seviyede tutmaktadır. Bu dönemde sigara ve alkolün kullanılmaması en önemli hamilelik tüyoları arasında yer almaktadır. Her iki tarafın da bu ürünlerden uzak durması hamilelik ihtimalini arttırmaktadır. Erkeklerde sigara kullanımı spermlerin hareketliliği ve kalitesini azaltmaktadır. Bu sebeple korunmasız cinsel ilişki dönemlerinde bu ürünlerden uzak durulması gerekir. Ayrıca çiftlerin psikolojik olarak da kendilerini buna hazırlaması önemlidir.

Çocuklarının olmayacağından endişe duymak yerine çocukları hakkında hayaller kurmak gebelik ihtimalini arttıran etmenlerdir. Çünkü gebeliğin gerçekleşmesi için vücudun tam anlamıyla buna hazır olması gerekir. Fazla üzüntü ve stres gebeliğin gerçekleşme ihtimalini düşürmektedir. Bazı durumlarda fazla mutluluk ve heyecan da olumsuz etki yaratabilir.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git