Hamile Kalamıyorum Ne Yapmalıyım?

Hamile Kalamıyorum Ne Yapmalıyım?
1 Ekim 2014 tarihinde eklendi.

Pek çok insan hamile kalamıyorum, ne yapmalıyım sorusuna cevap aramaktadır. Hamile kalmak için her kadının bir yumurtlama evresi söz konusudur. İnsanların gençlik döneminde metabolizmasında yapım faaliyetleri yıkım faaliyetlerinden daha fazladır ve buna bağlı olarak da daha üretken bir bünyeye sahip olurlar. Bu nedenle 20li yaşlarda hamile kalma olasılığı 30lu yaşlara göre çok daha fazladır. Bazı kadınlar yaş ve metabolizma itibariyle yumurtlama evresinin sıklığından dolayı hamile kalabiliyorken, bazı kadınlarda o evre kaçırıldığında yumurtalarda döllenme oluşmaz. Bunun sonucu olarak da kişi hamle kalamadığını düşünerek tedirginlik yaşar.

Hamile kalmak için en uygun evre adet döneminden önceki 10-15 günlük dönemdir. Bu aralıkta yumurtalar döllenme için ideal forma gelirler. Buna bağlı olarak da hamile kama olasılığı artar. Bu aşamada yumurtlama evresinden birkaç gün öncesini hesaplayarak o tarihten itibaren her iki günde bir ilişkiye girmeniz gerekecektir. Bu şekilde döllenme ihtimalleri çoğaltılarak hamilelik için gerekli altyapı oluşturulmuş olur. Hamile kalamıyorum, ne yapmalıyım yargısını kabullenmeden önce tüm olasılıkları düşünmek ve ihtimal doğurabilecek durumları denemek gerekmektedir. Yumurtlama evresine denk getirmek için bir ay yeterli olmayabilir, bunun için durumun takibindeki 3 ay boyunca bunu denemeye devam etmeniz gerekmektedir.

Hamile kalmak için yapılması gereken asıl işlem hamileliğin ne sebepten oluşmuyor olduğunu çeşitli tetkikler ile öğrenmek olacaktır. Hamile kalamamanın pek çok farklı nedeni olabilir ve her bir durum için farklı teknikler uygulanmaktadır. Kişinin yumurtalıklarında kist olması ya da tüplerinde sıkıntı olması durumunda gerekli tedavi uygulandıktan sonra hamilelik durumu göze alınmaktadır. Tüm bu değerlendirmenin yapılabilmesi için doktor kontrolünde testler yaptırmanız uygun olacaktır. Hamile kalamıyorum, ne yapmalıyım endişesiyle ilgili bölüm doktoruna gitmeniz halinde gerekli yönlendirmeler yapılacaktır.

Hamile Kalamıyorum Ne YapmalıyımGeliştirilen tüp bebek yöntemi sayesinde pek çok insan ilerlemiş yaşına rağmen hamile kalabilmektedir. Bunun bir fırsat haline geldiği düşünülmekte ve tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olabilmenin ihtimalleri her geçen gün artmaktadır. Bu yöntemin aşamalarının uzun olması ve maddi olacak yoğun harcama gerektiriyor olması nedeniyle her kadın için geçerli olamamaktadır. Fakat geliştirilen yöntemler sayesinde bu uygulama her bireye uygulanabilecek bütçede olacak şekilde geliştirilmekte ve yaygınlaştırılmaktadır. Öncelikli olarak hamile kalamamanın nedenleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve sonrasında yapılabilecek ne var bunu düşünmelisiniz. Bu durumları doktorunuz ile paylaşmanız halinde olası ihtimallerden en iyi yöntemi seçerek gebelik ihtimalini artırabilirsiniz.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git