Eşi Eve Bağlamanın Yolları Nelerdir?

Eşi Eve Bağlamanın Yolları Nelerdir?
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi.

Mutlu evliliklerde özellikle de ülkemizde, aslan payı daima kadınlara aittir. Bizim ki gibi ataerkil toplumlarda her ne kadar bu son dönemlerde değişmeye başlasa da erkekler ailelerinden gördüklerini hayatlarında uygulama eğiliminde oldukları için sevgilerini gösteremezler. Kadınlar da aynı toplumda yetişmiş olsalar da sevgilerini daha kolay gösterme özelliğine sahiptirler. Özellikle ülkemizde evin bütün yükü kadınların omzuna yüklenmiş, ev işi, çocukların ihtiyaçları, bir de üzerine iş hayatı varsa kadın iyice tükenmekte kocasına olan ilgisi azalmaktadır. Buda erkekte duygusal açıdan bir boşluk yaratmakta ve sonucunda ilgi ve alakayı dışarıda aramaktadır.

Erkeği Eve Bağlamanın Yolları NelerdirErkek evin geçimini temin etmekle yükümlü olduğundan sürekli dışarıdadır ve başka kadınlarla iletişimi kaçınılmazdır, bu şekilde evinde sevgisizlik ortamı olan erkekler dışarıda bu ilgiyi bulduklarında ise aldatma ve evliliklerin sona ermesi kaçınılmaz hale gelmektedir. Eşini eve bağlamanın yolları, akıllı kadınlar için sorun oluşturmaz, erkeğin boşluğa düşmesini engeller, onları kendilerine ve evlerine bağlı hale getirirler.

Eşini eve bağlamanın yolları;

  • İlk yapılacak olan evlilikte daima ilişkiyi canlı tutmaktır. Günümüzün zorlaşan hayat şartları beraberinde geçim sıkıntılarını, geleceği düşünmek adına birikim yapmayı, mal mülk edinmeyi ön plana alsa da bunlar kadar, evlilikte birlikte ve iyi zaman geçirmekteson derece önemlidirBaş başa yenilecek yemekler, beraber yapılacak etkinlikler, eş dost ziyaretleri, hazırlanacak küçük sürprizler evliliklerin sıradanlaşmasını önler.
  • Erkek üzerinde baskı oluşturmamalı çok yüksek beklentilerle bunaltılmamalıdır. Evde bunalan erkek çareyi dışarıda aramaya koyulabilir.
  • Aşırı kıskançlıkta evlilikleri sarsan bir etkendir, gereksiz kıskançlıklar korktuğunuzun başınıza gelmesine sebep olabilir.
  • Bir erkeği evine bağlayacak en önemli şey, yine eşinin tatlı dili ve anlayışlı sevecen halidir. Eve geldiğinde yorgunluğunu alacak şekilde karşısına çıkan bir eş erkek için vazgeçilmez olur.
  • Erkekler eşinin daima bakımlı ve güzel görünmesini ama aynı zamanda dışarıya karşı da dikkat çekmemesini isterler. Akıllı kadınlar aradaki farkı bilir ve eşini eve bağlamanın yollarını uygular.
  • Evlilikte cinsel hayat bir ihtiyaçtır, bu ihtiyacı evde karşılayamayan ilgi ve alaka görmeyen erkek bunu dışarıda karşılama yoluna başvurur. Buna engel olmak için kadın üzerine düşeni yapmalıdır.
  • Evlilikleri sarsan diğer bir sorun ise kayın valide ile çatışma durumudur.  Erkeklerin annesi ve karısı arasında kalması, üzerlerinde bir baskı oluşturur ve dışarıda başka bir kadın arayışına itebilir.

Yuvayı her zaman dişi kuş yapar, kocasını seven kadınlar içinde eşini eve bağlamanın yolları çoğaltılabilir, kadınlar bunları bilir ve bunları uygulayan kadınlar evliliklerini ayakta tutarlar.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git