Erkeklerde Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Erkeklerde Erken Boşalma Nasıl Önlenir?
12 Eylül 2014 tarihinde eklendi.

Erken boşalma, toplumumuzda erkeklerin bir kısmında görülebilen ve çiftler arasındaki cinsel ilişkiyi oldukça etkileyen faktörler arasındadır. Toplumumuzda erken boşalma problemi yaşayan erkekler genellikle böyle bir problemleri olduğunu kabul etmek ya da bu durumu açıkça ifade etmekten çekinirler. Bu nedenle de bu konunun tedavi edilebilmesi için bir hekime görünmek konusunda sıkıntı yaşayabilmektedirler. Halbuki erkeklerde erken boşalma hekimlerin ufak tavsiyeleri ya da kullanılacak ilaçlarla kolayca tedavi edilebilmekte ve çiftler sağlıklı bir cinsel hayata sahip olabilmektedirler.

Erkeklerde erken boşalma nasıl önlenir? Diye düşünenlere yazımızın devamında vereceğimiz tavsiyelerle, erken boşalma probleminin önüne geçme imkanını sunmaktayız. Öncelikle boşalma zamanı yaklaştığına testisler kendiliğinden yukarı doğru çekilmektedir. Eğer bu çekilme engellenebilirse, orgazm refleksi de hızlı bir şekilde etkisini kaybedecektir. Orgazm zamanının yaklaştığını hissettiğinizde başparmağı ve işaret parmağının arasına kıstırılan testisler aşağıya doğru çekilir. Böylece boşalma hissi hızla başa döner ve ilişkiye devam edebilirsiniz. Bu egzersizi deneyerek erken boşalma probleminizi zaman içerisinde engelleyebilirsiniz. Bu egzersiz dışında penetrasyon anında yani vajinaya girip çıkarken, boşalma anının yaklaştığını hissettiğinizde dilinizin uç kısmını, kendi damağınızın üst kısmına bastırın, basınç uygulayın. Bu hareketi yaparken dilinizi kasın. Bu hareketin boşalma anınızı geciktirdiğini göreceksiniz.

Erkeklerde Erken Boşalma Nasıl ÖnlenirErkeklerde erken boşalma sorunu kimi zaman vücudun yeterli enerjiye sahip olmamasından da kaynaklanabilmektedir. Bunun için cinsel ilişkiden bir saat önce size enerji verecek yiyecekler tüketebilirsiniz. Bunun dışında dilerseniz penis yüzüğü adı verilen, plastik bir yüzüğü penise takarak da boşalmayı geciktirebilirsiniz. Yüzük penisi, kanın geri gitmesini engellemektedir. Bu şekilde boşalma gecikir ve ereksiyonda uzun bir süre boyunca devam etmektedir. Cinsel ilişki sırasında bazı pozisyonlar boşalmayı geciktirebilmektedir. Özellikle erkeklerde, ilişkideki pozisyonların boşalma zamanıyla büyük bir bağlantısı bulunmaktadır. Özellikle erkeğin hareket etmek zorunda olmadığı pozisyonlar, erken boşalma sorunu nedeniyle sağlıklı bir cinsel ilişki yaşamayan çiftlere tavsiye edilmektedir. Erkek enerji harcamadığı için boşalma süresi de doğal olarak uzamaktadır.

Erkeklerde erken boşalma nasıl önlenir yazımıza devam edecek olursak, ilişki sırasında mümkünse başka konulara odaklanarak, odak noktanızı boşalmadan uzaklaştırmayı deneyebilirsiniz. Matematik işlemleri yapabilir, takip ettiğiniz maçları düşünebilir, haftanın en iyi golünü kimin attığını düşünebilir, geçen hafta içerisinde akşam yemeklerinde neler yediğinizi düşünebilirsiniz. Göreceksiniz, o an içerisinde odak noktanızı kaydırmak boşalma anının uzamasına yardımcı olacaktır. Tüm bu yöntemleri denemenize rağmen hala erken boşalma problemi yaşıyorsanız, mutlaka bu konuda size yardımcı olması için bir hekime başvurmalısınız.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git