Erkekler Neden İlgisiz Davranır?

Erkekler Neden İlgisiz Davranır?
13 Haziran 2015 tarihinde eklendi.

İkili ilişkiler birçok farklı etmenden etkilenmektedir. Bu sebeple ilişkiler içinde sürekli dalgalanmalar yaşanmaktadır. Bu aşamada önemli olan bu sorunların üzerine giderek çözümlerin iyi analiz edilmesi ve sonrasında uygulanmasıdır. İlişkilerde sıkça görülen sorunlardan biri erkeklerin ilgisizliği olarak gösterilir. Bayanlar ilişkinin ilk safhasında gördükleri ilgi ve alakayı ilerleyen dönemlerde göremediklerinde bu rahatsızlık hissi ortaya çıkar. Bu durumda bayanların, erkeğin ilgisini tekrar kazanmaları ya da ilk etapta ilgiyi kaybetmemeleri için yapabilecekleri birçok seçenek bulunur. Bu küçük tüyolar ilişkinin heyecanınız düşmemsini ve ilgisizliğin ortaya çıkmamasını sağlayabilir.

İlişkilerin ilk dönemlerindeki ilgi ve alakanın sebeplerin birisi erkeklerin kimyasında bulunan elde etme güdüsüdür. İlişki öncesinde erkekler düzeyli bir ilişki istedikleri bayanları elde edebilmek ve onlara kendilerini beğendirebilmek için birçok adım atarlar. Bu atılan adımların tamamı ilgi kategorisinde yer alabilir. Av ve avcı durumunda bulunan çiftler birbirleri için çok sayıda sürprizleri ya da çeşitli hediyeleri kullanırlar. Ancak elde edildikten sonra bu ilgi ve alaka düşebilir. Bu aşamada bayanların erkeklerin ilgisizliği karşısında av olmayı bırakmamaları gerekmektedir. Eğer ilişkide bayanlar av olmayı bırakmazsa bu elde etme süresi sürekli olarak devam edecektir. Bir süre sonra ilişki başladığında bu süreçte duygular yerini elden kaçırabilme endişesine bırakır. Bu durumda da bayanlar sürekli olarak av konumunda olacağından ilgi ve alaka devam edecektir.

Toplumuzun özelliklerinden birisi de aile yönetiminin erkeğin eline verilmesidir. Bu yönde yetiştirilen erkekler bu konumlarını kaybettiklerinde ilgisiz ve özensiz davranmaya başlayabilirler. Bunun yanı sıra bu sorumluluğu içlerinde hisseden erkekler evlilik dönemleri yaklaşırken stres olduklarından dolayı kendilerini partnerlerinden uzaklaştırabilirler. Bu da erkeklerin ilgisizliği olarak görülebilir. Bu aşamada bayanlara da büyük iş düşmektedir. Evlilik hayatının zorluklarını beraber tartışarak erkeğin rahatlaması bu durumlarda yapılması gereken hamledir. Sorumluluğun belirli düzeylerde paylaşılacak olması ve erkeğe verilen güven erkekte ki korkunun azalmasını sağlamaktadır. Bu sayede erkeğin ilgi ve alakası geri döner. Ayrıca evlilik öncesinde erkeğin verdiği ciddi kararlar da sorumluluk duygusunun artık bünyeye tamamen yerleşmesini sağlamaktadır.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git