Erkek Neden İlişkiye Girmek İstemez?

Erkek Neden İlişkiye Girmek İstemez?
12 Haziran 2015 tarihinde eklendi.

Bir ilişkide cinsel ilişkinin önemi oldukça büyüktür. Çiftlerin birbirlerine daha da yaklaşmaları ve bu hayatı beraber paylaşmaları anlamına gelmektedir. Düzenli bir cinsel ilişki günlük hayatta da geçirilen vaktin daha güzel ve eğlenceli bir şekilde geçirilmesini sağlamaktadır. Ayrıca çalışan bireylerin evde güzel vakit geçirmeleri iş performanslarını da arttırmaktadır. Bu sebeple çiftler arasında yaşanan düzenli cinsel ilişkiler her iki tarafa da fayda vermektedir. Bu aşamada çiftler cinsel ilişkilerini düzenli olarak devam ettirmek istese de bazı durumlarda aksaklıklar yaşanmaktadır. Bazen erkeğin ilişkiye girmek istememesi gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bu durumun birçok farklı sebebi olabilir. Bu sebeplerden bazıları geçici iken bazıları kalıcı olabilir. Bu kalıcı etkilerin üzerine gidilerek çözüme kavuşturulması gerekir.

Erkeğin ilişkiye girmek istememesi farklı sebeplere dayandırılabilir. Bu sebeplerden en yaygını olarak stres gösterilmektedir. Birçok araştırma erkeklerin stresli ve yorgun olmasının cinsel ilişkiden uzaklaşmasına sebep olduğunu ortaya koymuştur. Eğer iş ortamında stresli bir durum varsa ve bu durum sürekli olarak erkeğin aklındaysa cinsel ilişkinin istenmemesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca ailesel sorunlar da isteksizliğin başlıca sebepleridir. Erkeğin kendi ailesinde yaşadığı sorunlar aklını devamlı olarak kurcalar. Bu durumda da cinsel ilişkiyi düşünemez. Bu sorunlar ve stresler net bir şekilde cinsel ilişkiden uzaklaşmaya sebep olur. Bu durumda yapılması gereken şey erkeğin stresten kurtulması ve rahatlamasını sağlamaktadır. Sosyal ilişkide erkeği sıkmamak ve daha dinlendirici, aklını boşaltıcı aktiviteler yapmak ilgisizliğin giderilmesini sağlayabilir.

Erkeğin ilişkiye girmek istememesi için sebeplerden birisi de çiftlerin arasında yaşanan tartışmalardır. Erkeklerin çoğu tartışmalarda bağırıp çağırmak yerine sessiz bir şekilde kalmayı tercih ederler. Bu durum tartışmanın daha fazla büyümemesi için yapılan bir harekettir. Ancak bu durum erkeğin tartışma konusunu önemsemediğini ve bu konu hakkında düşünmediğini göstermez. Tartışma esnasında partnerini dinleyerek sonrasında geri çekilen erkekler içlerinde hala bu durumun kızgınlığını yaşıyor olabilirler. Bu kızgınlığı dışa vurmadıkları için sorun bayanlar kadar kısa atlatılamayabilir. Bu durum her ne kadar bayan farkında olmasa da erkeğin soğumasına ve cinsel ilişkiden uzaklaşmasına sebep olur.

Erkek Neden İlişkiye Girmek İstemez? ile ilgili 5 Soru Soruldu, Sizlerde Alt Kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...
 1. Büşra dedi ki:

  Evet öncelikle merhaba arkadaşlar. Erkek arkadaşımla ilişki yaşadık bakireyim ve penisinin ucunu vajinamın arasına sokarak boşaldı içe doğru ama sadece ucunu soktu sizce hamile kalırmıyım lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Büşra Hanım, hamile kalma riskiniz yüksek. Bakire olup olmamanız gebelik için engel teşkil etmemektedir.

   1. Büşra dedi ki:

    Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim sayın doktorum. Bosaldıktan hemen sonra duş alarak hamileliği önlemem mümkün kü acaba?

    1. Doktor dedi ki:

     Merhaba Büşra Hanım, vajina içine boşalma olduysa duş almak bunu engellemez.

     1. Büşra dedi ki:

      Pekala verilen bilgiler, ilginiz için çok teşekkür ediyorum kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.

Sayfa başına git