En İyi Tüp Bebek Doktoru

En İyi Tüp Bebek Doktoru
3 Mart 2015 tarihinde eklendi.

Tıp alanında ve teknolojik alanda yaşanan gelişmeler normal yollarla gebe kalamayan kadınların gebe kalmalarına olanak tanımaktadır. Bu yöntemler arasında uzun yıllardır tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de tüp bebek yöntemidir. Uygulama ile birlikte bebek sahibi olamayan çok sayıda çift bebeklerine kavuşmuştur. Bu yöntem diğer gebe kalma yöntemlerine göre daha yüksek maliyetler ödenmesine gerek duyulan bir yöntemdir. Ancak uygun şartlar sağlandığı zaman başarı oranı oldukça yüksek rakamlara çıkmaktadır. Bu konuda çiftlere devlet katkısı da sağlanmaktadır. Çiftlerin gerekli olan özellikleri taşımaları ve ilgili evrakları edinmeleri durumunda devlet tüp bebek tedavi masrafının bir kısmını çiftlere geri ödemektedir.

Tüp bebek tedavisinin başarılı olabilmesi için önemli olan konulardan bir tanesi tedavinin uygulanacağı merkezin seçilmesidir. Fiyat konusunda değişiklikler gösteren merkezlerden sizin için ve tedavinin seyri için uygun olan en iyisinin seçilmesi gerekir. Bazı çiftler zaten pahalı olan bu uygulama için daha düşük ücretler ile bu tedaviyi yapan tedavi merkezlerini tercih etmektedirler. Ancak sadece tedavinin masrafına bakmamalı, tercih edilecek olan merkezin kalitesine, hangi şartları sağladığına, hijyenik olmasına, önceki hastalardaki başarı oranına, dondurma işlemlerinin oranına bakmalıdır. Bu yüzden tüp bebek tedavisi almak isteyen kişilerin tüm bu şartları değerlendirerek uygun olan en iyi tedavi merkezine karar vermeleri gerekir.

????????????????????Tedavi sırasında önemli olan faktörlerden bir tanesi de tedaviyi yönetecek ve uygulayacak olan doktordur. Çiftlerin tamamı kendi tedavileri için en iyi tüp bebek doktoru konusunda uzun süren araştırmalar yaparlar. Çünkü bu uygulamada doktorun payı çok büyütür. Çiftlerin doktor tercihini yaparken doktorun bugüne kadarki deneyimlerine, kaç tane hastaya tüp bebek yöntemi uyguladığına ve bu tedavilerden kaç tanesinin başarılı olduğuna dikkat etmesi gerekir. Bu konuda uzman olan ve daha önce yaptığı tedavilerde başarı elde eden doktorlara çiftler gönül rahatlığı ile gider ve tedavilerine başlarlar. Ancak yapılan araştırmalar sonucu tedavilerde başarısız olan, daha önce bu konuda tecrübesi olmayan ve kaliteli bir tedavi merkezinde görev yapmayan hekimler hastalar tarafından tercih edilmez.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git