En İyi Bebek Maması Hangisidir?

En İyi Bebek Maması Hangisidir?
12 Haziran 2015 tarihinde eklendi.

Bebeklerin gelişimi ve sağlığı açısından en önemli kriter ne gibi besinler ile hayatlarını sürdürdükleridir. Bebekler için ilk 6 ay anne sütü her zaman zorunludur ancak özel durumlarda ve anne sütü sonrasında nasıl beslenmesi gerektiği de her zaman önemli bir konu olarak gündemde kalmıştır. Piyasada bebek maması ayırımı yapabilmek ve bebek için en doğru besinleri seçmek çok önemlidir.

Bebek maması markaları her gün daha farklı ürünleri piyasaya sürmektedir. Hepsinin kaliteli ve uygun olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Genel olarak bebek mamalarının aşırı şekerli ve tatlı olmaması çok önemlidir. Bebeklerin dil tat alma dokuları bu yol ile gelişirse ileride asla sebzeleri beğenmez ve yemez. Bu nedenle hem sebze yiyebilmesi hem de obeziteden uzak kalabilmesi için hem anne karnında iken hem de doğduğunda tatlıdan ve hamur işinden uzak tutulması onun sağlığı için çok iyi olacaktır. Anne sütünün de yetersiz kalabileceği durumlar yaşanır. Bu gibi durumlar karşısında vitamin, protein ve mineral açısından zengin ve tamamen doğal içerikli mamalar tercih edilmelidir.

Bebek maması markaları arasında bu şekilde üretim sağlayan mamalar mevcuttur. Tamamen organik ve kimyasal bir ürün seçilmeyen mamalar tercih edilmelidir. Mamaların içerikleri okunmalı ve bilgi alınmalıdır. Marketlerde fiyat karşılaştırması da yapılabilir. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bebek maması markaları rahatlıkla elde edilebilir. 0-2 yaş arası bebeklerde yağ hücreleri oluşumu tamamlanır ve 2 yaşından sonra artma göstermese de hücreler büyüyebilir. Bu nedenle bebeklerin yağ alımına da çok dikkat edilmelidir. Doktor önerilerinin dışına çıkmadan hareket edilmesinde fayda vardır. İleride vitamin ve protein eksikliği yaşamaması, kansızlık gibi problemler ile uğraşmaması adına doğal ve bu maddeleri içeren mamalar yedirilmelidir.

Piyasadaki en kaliteli mama grubu SMA markasıdır. En iyi özelliklerinden birisi ise, hiçbir şekilde şeker ya da tatlandırıcı kullanmamasıdır. Anneler gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Bebek maması markaları satın alınmadan önce iyice araştırılmalı ve bebeğin gelişimini destekleyecek ek takviyeler, her zaman doğal yöntemler ile hazırlanmış ürünlerden tercih edilmelidir.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git