Düşüğün Belirtileri Nelerdir?

Düşüğün Belirtileri Nelerdir?
25 Eylül 2014 tarihinde eklendi.

Anne adaylarının hamileliği boyunca en büyük isteği bebeğini kucağına almasıdır. Hamilelik boyunca ortaya hiçbir problemin çıkmaması için kişilerin son derece dikkatli olması gerekmektedir. Aksi takdirde gebelikle düşük tehlikesi ortaya çıkabilmektedir. Düşük tehlikesi bebeğin hayatını tehlike altına sokabildiği gibi anne adayının hayatı için de tehdit unsuru olabilmektedir.

Gebelikte düşüğe neden olabilecek birçok unsur bulunabilmektedir. Anne adayının yoğun stres altında olması, yanlış bir hareket yapması ya da yüksek bir yerden düşmesi gibi durumlar düşüğe sebep olan durumlardandır. Bu nedenle de anne adaylarının hamile olduklarını öğrendiklerine yaşam şekillerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Düşük gibi tehlikeli bir olgu anne adayına birtakım belirtiler ile kendini gösterebilmektedir.

Peki, düşüğün belirtileri nelerdir?

Kadınlar hamileliklerinin belirli bir dönemlerden leke ya da kanamalar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Fakat bu kanamaların şiddetli ve de lekelerin her ay olması durumu gebeliğin belirtileri arasında yer almaktadır. Bu nedenle kendisinde kanama ve lekelenme gören hamilelerin bir doktora görünmesi oldukça önemlidir. Anne adayları hamilelikleri boyunca vücutlarındaki her değişimi sürekli olarak kontrol etmelidir. Özellikle de vajinalarında kan pıhtısı ya da parça düşmesi yaşanan kadınlarda düşük tehlikesi yüksek ihtimalle görülebilmektedir. Parça düşmesi durumu düşüğün en belirgin belirtileri arasında yer alsa da anne adayı endişeye kapılmadan düşen parça ile birlikte vakit kaybetmeden doktoruna görünmelidir. Doktor tarafından düşük olup olmadığı kesin bir şekilde belirlenerek kanısı koyulabilmektedir. Hamilelikte kadınların adet görmemesi ile birlikte kasıklarındaki ağrıda görülmemektedir. Buna rağmen hamileliği boyunca karnında ve kasıklarında şiddetli ağrılar yaşayan kadınlarda düşük tehlikesi görülebilmektedir.

Düşüğün BelirtileriDüşük belirtileri arasında en yaygını olan bu ağrılarda genellikle düşük durumları meydana gelmektedir. Bu ağrılar sonrasında anne adayının panik yapmadan doktora görünmesi gerekmektedir. Çünkü her kişide farklılık gösteren hamilelik sürecinde, ağrılar bazı kişilerde görülebilmektedir. Aynı zamanda sadece ağrı düşük belirtisi olmamaktadır. Anne adayının vücudunda meydana gelişmelerde panik yapmaması ve doktoru dışında kimsenin söylediklerini uygulamaması gerekmektedir. Herkeste farklı şekilde gelişen hamilelik sürecinde düşük belirtilerinde de farklılıklar gözlemlenebilmektedir. Düşük vakalarında belirlenen en başlıca belirtiler kanama, lekelenme ve de şiddetli ağrı olmaktadır.

Anne adaylarının kulaktan dolma bilgileri dinlemesi psikolojisini bozabilmekte ve bu da bebeğini olumsuz etkileyebilmektedir. Aylık düzenli kontrolünü yaptıran ve doktorunun dediklerini eksiksiz bir şekilde uygulayan kadınlar hamileliklerini çok daha sağlıklı bir şekilde tamamlarken bebeklerini kucaklarına alabilmenin mutluluğunu da yaşayabilmektedirler.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git