Doğum Çantasında Neler Olmalı?

Doğum Çantasında Neler Olmalı?
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi.

Anne adayları, bebeklerini kucağına almadan önce hem kendileri hem de bebekleri için birçok hazırlık yapmaktadır. Bu hazırlıklar çocuğun daha dünyaya gelmeden önce aşlar ve dünyaya geldikten sonra da devam eder. Bebek alışverişlerinde öncelikle bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle de annenin doğuma giderken her türlü gereksinimi tamamlaması, çok daha rahat bir doğum ve doğum sonrası sürecin yaşanmasını sağlamaktadır.

Bu kadar büyük bir öneme sahip olan ve her anne tarafından merak edilen doğum çantasında neler olmalı? Sorusunun cevabı uzmanlar tarafından sıkça belirtilmektedir. Öncelikle annelerin doğum çantasında neler olmalı? Listesi çıkarmalı ve bu liste sayesinde alacakları ve ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde görebilmesi gerekmektedir. Anne adayının bu konuda öncelikle çok iyi bir şekilde araştırma yapması oldukça önemlidir. Doğum çantasında kendi ve bebeği için gerekli olabilecek en ufak detaylara bile dikkat etmeli ve bu şekilde doğum çantasını hazırlamalıdır. Doğum yapacağı hastanede kendisine ve bebeğine sunulacak olan imkânları da bilmesi doğum çantasını hazırlamasında büyük bir faktör olacaktır. Doğum çantasında neler olmalı? Listesinin birinci sırasında anne ve bebeğin lohusalık döneminde kullanacakları pijama ve gecelikler yer almalıdır. Annenin bebeğini daha rahat bir şekilde emzirebilmesi için önden düğmeli en az bir geceliğin bulunması gereklidir.

Doğum Çantasında Neler OlmalıAynı zamanda bol miktarda iç çamaşırı da annenin hastanede kalacağı süre boyunca ayarlanmalı ve doğum çantasının içerisine koyulmalıdır. Bunların yanı sıra emzirme pedleri, hijyenik pedler, bebek bezi ve de meme uçlarını koruyabilmek için koruyucu kompresler de doğum çantasında bulunmalıdır. Anne adayı için diş fırçası, el aynası, havlu ve sabun da doğum çantasında bulunması gereken önemli eşyalar arasında yer almaktadır. Doğum çantasında neler olmalı? Listesinin bebek için gerekli malzemeleri ise çok daha fazla sayıdadır. Zıbın, bebek bezi, bebek pudrası, hijyenik ıslak mendiller, bebek şampuanı ve bebek battaniyesi bu eşyalar arasındaki en önemlilerindendir. Anne adayının hastanede de kendisini güzel hissetmek istemesinde ise diğer günlerde kullandığından çok daha sağlıklı ve kaliteli makyaj malzemelerini kullanması, yüzünün bebek ile temasından dolayı oldukça önemlidir.

Anne ve baba adaylarının doğum sürecinde hayatlarını bebeklerine göre düzenlemeleri ve de yenilemeleri gerekmektedir. Bu nedenle doğum çantasında bebeğin ve annenin daha rahat olabilmesi adına eşyalar hazırlanmalı ve kolay bir yere koyulması önemlidir.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git