Cinsiyet Belirleme İçin Geleneksel Yöntemler

Cinsiyet Belirleme İçin Geleneksel Yöntemler
6 Kasım 2015 tarihinde eklendi.

Cinsiyet Belirleme İçin Geleneksel Yöntemler

Cinsiyet belirleme işlemi günümüzde ultrason ile çok rahat bir şekilde öğrenilebiliyor. Fakat eskiden bu kadar kolay olmaya bu işlem birçok yöntem ile gerçekleştirilebiliyordu. Şimdi anneanne yöntemleri adı da verilen birçok yöntem olan geleneksel cinsiyet belirleme yöntemleri incelenmiştir. Doğruluğu kanıtlanan birçok cinsiyet belirleme yöntemi mevcuttur. Eskilerin ultrasonu olarak adlandırılan bu cinsiyet belirleme yöntemlerinin birkaçını ele alalım:

Kalp Atış Testi

Bebeğin kalp atışı huzur veren rahatlatan bir ses olmasının yanı sıra bilgi içeren bir ses demektir. Eskilere göre bebeğin kalp atışı dakikada 140’ın üzerinde ise kız anlamına gelmektedir.

Kırmızılahana Testi

Lahana kaynatılıp suyuna birkaç damla idrar eklenir. Eğer suyun rengi mor olursa bebek erkek, pembe olursa bebek kız anlamına gelmektedir.

Yüzük Testi

Bu yöntem oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Yüzüğe ip bağlanıp sırt üstü yatılır. Bir başka kişi yüzüğü ipinden tutup göbeğe doğru sarkıtır. Eğer yüzük ileri ve geri hareket ederse erkek bebek, daire çizerek hareket ederse kız bebek anlamına gelmektedir.

Sarımsak Testi

Sarımsak sevmeyenlerin biraz rahatsız olacağı bu testte ise, bir diş sarımsak yenilir. Ciltte yüksek oranda bir koku kalıyorsa bebeğin cinsiyeti erkek, koku kalmıyorsa bebeğin cinsiyeti kız anlamına gelmektedir.

Anahtar Testi

Anne adayının ailesi ve arkadaşları ondan bir ev anahtarı almalarını ister. Eğer anne adayı anahtarın dar ucundan tutuyorsa bebeğin cinsiyeti kız, yuvarlak kısmından tutuyorsa bebeğin cinsiyeti erkek olduğu anlamına gelmektedir.

Maya Takvimi

Mayalara göre anne adayının ve bebeğin doğum yıllarının ikisi de tek ya da ikisi de çift ise bebeğin cinsiyeti kız, biri tek diğeri çift ise bebeğin cinsiyetinin erkek olduğu anlamına gelmektedir.

Sabah Bulantısı Testi

Bu test oldukça basit ve çok yaygın olan bir testtir. İlk üç aylık dönemde sabah bulantıları bilinmektedir. Bu dönemde feci bir şekilde bulantı oluyorsa bebeğin cinsiyeti kız, oldukça rahat bir dönem olarak geçiyorsa bebeğin cinsiyetinin erkek olacağı anlamına gelmektedir.

Alt Üst Testi

Bu test de çok bilinen ve pratik bir testtir. Neredeyse tüm anne adayları yapmaktadır. Bebek karnın alt tarafında ise cinsiyeti erkek, üst tarafında ise cinsiyetinin kız olduğu anlamına gelmektedir.

Tatlı Tuzlu Testi

Hamilelik sürecinde aşerme konusu çok gündeme gelir. Eğer tuzlu yiyecekler aşeriliyorsa bebeğin cinsiyeti erkek, tatlı yiyecekler aşeriliyorsa bebeğin cinsiyetinin kız olduğu söylenmektedir.

Karbonat Testi

Başka bir idrar testi olarak da bilinir. Üç yemek kaşığı karbonat bir kaba koyulur. Üzerine birkaç damla idrar bırakılır. Eğer küçük çaplı bir reaksiyon oluyorsa bebek kız, karışımdan kabarcıklar üste doğru fışkırıyorsa bebek erkek demektir.

Sivilce Testi

Eskiler “kız annenin güzelliğini almış” derler. Bu durum anne adayında hamilelik sürecinde çok fazla sivilce artışı gözlemlenmesi durumunda bebeğin kız olacağı anlamına gelir. Cilt parlak ve pürüzsüz kalıyorsa bebek erkek olarak yorumlanır.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git