Cinsel Gücü Arttıracak Yiyecekler Nelerdir?

Cinsel Gücü Arttıracak Yiyecekler Nelerdir?
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi.

Cinsellik, bir ilişkide olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Çiftlerin birbirilerine dokunması ve temasta bulunması aşklarının çekimleri ile oluşmaktadır. Daha çok erkekler tarafından istenen bir durum gibi görülse de kadınlar için de cinsellik istenen ve arzulanan bir durumdur. Cinsel ilişki sırasında sıkıntı yaşayan ya da cinsellik sırasında daha çok keyif almak isteyen kişiler için doğada bir çok yiyecek hazır olarak bulunmaktadır.

Peki, cinsel gücü arttıracak yiyecekler nelerdir?

Karpuz: Karpuz içerisinde bulunan citrulline maddesi, kişilerin vücutlarında rahatlığa ve de kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda cinselliğe olan etkisinden dolayı doğal viagra olarak da bilinmekte ve oldukça fazla sayıda kişi tarafından tüketilmektedir.

Yulaf Ezmesi: Kadınlarda yaşanan ve partneri tarafından olumsuz olarak karşılanan cinsel isteksizliğe karşı yulaf ezmesi oldukça etkili olmaktadır. Hormonları düzenlemesi ve vücut direncini arttırması ile cinsel isteksizliği de ortadan kaldırmaktadır.

Çikolata: Mutluluk hormonlarında oldukça etkili olduğu bilinen çikolata, cinsel gücü arttırıcı etkisi ile de piyasadaki yerini almaya devam etmektedir. İçerisinde bulundurduğu afrodizyak ve enzimlerden dolayı cinsel gücü arttırmakta ve mutluluk kaynağı olarak da kullanılmaktadır.

Badem: Badem, sadece tadı ile değil kokusu ile de kişilerde cinsel gücü arttırıcı yiyecekler arasında yer almaktadır. Özellikle de kokusu ile kadınların cinsel tutkunu arttıran badem, eski zamanlarda da doğurganlığın simgesi olarak bilinmektedir.

Avokado: İçerisinde bulundurduğu folik asit, B vitamini ve mineralleri sayesinde cinsel isteği arttırmaktadır. Ağaçtaki şeklinden dolayı eski zamanlarda testis ağacı olarak nitelendirilen avokado, günümüzde de cinsel isteğin artmasında sıkça kullanılmaya devam etmektedir.

Cinsel Gücü Arttıracak YiyeceklerHavuç: Havuç içerisinde bulundurduğu özel bileşenler sayesinde cinsellik hormonlarını tetiklemekte ve bu da cinsel isteği arttırmaktadır.

İstiridye: İçerisinde bol miktarda çinko bulunan istiridye, kişilerdeki libidoyu arttırmakta ve bu nedenle de cinsel isteği yüksek seviyede arttırmaktadır. İstiridye tüketen kadınların libidosu yükselirken erkeklerde de sperm kalitesi artmaktadır.

Muz: Hem kokusu hem de tadı ile cinsellik üzerinde büyük etkisi olduğu bilinen muz, özellikle de erkeklerin cinsel dürtüsünü harekete geçirecek mineral ve enzimlere de sahiptir.

Bal: Kadınların cinsel isteğini ve de Östrojen hormonunu düzenleyen bal, erkeklerdeki testosteron hormonu üzerinde de etkisi bulunmaktadır.

Sarımsak: Erkeklerin erkeklik hormonlarını düzenleyen sarımsak, hem erkek hem de kadınlardaki cinsel isteği arttırmaktadır. Kokusundan dolayı çok tercih edilmese de çiğ olarak tüketilmesi cinsellik açısından oldukça büyük etkiye sahiptir.

Cinsel Gücü Arttıracak Yiyecekler Nelerdir? ile ilgili 2 Soru Soruldu, Sizlerde Alt Kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...
  1. ayse dedi ki:

    Eşim çok isteksiz ve ikinci kez sertleşme olmuyor istediği halde ne yapmamız gerekiyor şimdiden cevap için tesekkurler

    1. Doktor dedi ki:

      Merhaba Ayşe Hanım, doktora muayene olmasında fayda var.

Sayfa başına git