Çin Takvimi Mi Rus Takvimi Mi Daha Kesin Sonuç Verir?

Çin Takvimi Mi Rus Takvimi Mi Daha Kesin Sonuç Verir?
20 Mart 2015 tarihinde eklendi.

Her çift evlendikten sonra zamanı geldiğinde bebek sahibi olmak ister. Bebek sahibi olacak olan anne ve baba adaylarının bu aşamada tek istedikleri şey bebeklerinin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesidir. Ancak bebek bekleyen aileler için merak konusu olan durumlardan bir tanesi de doğacak olan bebeklerinin cinsiyetidir. Eski zamanlarda bebeklerin cinsiyeti ancak hamilelik sürecinde birkaç aylık bir süre geçtikten sonra öğrenilmekteydi. Doktor kontrolünden sonra bebeklerin hangi cinsiyette olacağı tespit ediliyordu.

Bu konuda hem Çinliler hem de Ruslar tarafından bulunan farklı yöntemlerle bebeklerin cinsiyeti tahmin edilmektedir. Her iki yöntem de farklı mantıklara dayanıyor ve bebeklerin cinsiyetlerinin tahmin edilmesinde kullanılmaktadır.

Çin Takvimi ve Rus Takvimi Arasındaki Farklar

rus-takvimi-miCinsiyet hesaplama yöntemlerinden olan Çin Takvimi yaklaşık 700 yıldan bu yana Çinliler tarafından bulunan ve kullanılan bir yöntemdir. Çinlilerin bebek cinsiyetlerini hesaplamak için kullandıkları bu yöntem uzun yıllardan bu yana ülkemizde ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Çin takvimi anneye ait bazı verilerin değerlendirilmesi ile bebeklerin cinsiyetinin hesaplanmasına dayanır. Bu takvime göre anne adayının yaşı ile hamile kalınan ay ve günle kesişen nokta bebeklerin cinsiyetini gösteriyor. Senelerdir bu yöntemi kullanan çiftler istedikleri cinsiyette bebeğe sahip olmak için hamileliklerinin başlangıcını ayarlamaya çalışmaktadır.

Rus takvimi ise aynı mantık ile çalışan, ancak cinsiyet tahmini için babaya ait bilgilerin de kullanıldığı bir yöntemdir. Bu yöntemde anne adayının yaşı, baba adayının yaşı ve annenin adet gördüğü son tarih verileri kullanılmaktadır. Rus takvimi Çinlilerin kullandığı takvim gibi bir tablo yardımı ile cinsiyet hesabı yapmaz. Verilen bilgiler ışığında erkek ya da kız olarak sonuç verir. Bu takvimde uzun senelerden beri ülkemizde ve diğer ülkelerde kullanılmaktadır.

Toplumda bu takvimlerden hangisinin daha kesin sonuç verdiği hakkında tartışmalar yapılmakta ve bu konuda iki takviminde doğruluğunu savunan insanlar bulunmaktadır. Ancak şunu bilmek gerekir ki yapılan tahminlerde doğruluk oranları ne kadar yüksek olursa olsun iki yöntemin de kanıtlanmış bilimsel bir açıklaması yoktur.

Çin Takvimi ile cinsiyet belirlemek için; http://www.hamilelikvegebelik.com/cin-takvimi-ile-cinsiyet-belirleme/ tıklayınız…

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git