Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme
5 Şubat 2018 tarihinde eklendi.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimi yöntemi gebelik döneminde bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi amacı ile kullanılan bir yöntemdir. Çin takvimi yöntemi Çin’de 700 yılı aşkın bir süredir kullanıldığı bilinmektedir. Günümüzde bebeğin cinsiyetinin anlaşılması için kesin yolun ultrason yöntemi olduğu bilinse de, dünya genelinde milyonlarca insan bu takvimden yararlanarak erken dönemde bebeğinin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Ultrason cihazı ile bebeğin cinsiyeti en erken 15. Haftada tahmin edilebilmektedir. Bu sebeple pek çok ebeveyn, bebeğin cinsiyeti ultrason cihazı ile görüntülenebilir hale gelene kadar meraklarını gidermek adına Çin Takvimi yönteminden yararlanmaktadır. Bu yöntemin doğruluk oranının yüzde 80 civarında olduğu kabul edilmektedir. Yöntemde 2 bilgiden yararlanılmaktadır. Bu bilgiler annenin yaşı ve annenin gebeliğinin başladığı ay bilgileridir.

Çin Takvimi en erken 18 yaş ve en geç 45 yaşındaki kadınların bebeklerinin cinsiyeti hakkında bilgi edinebilmesini sağlamaktadır. Takvimde sol tarafta 18’den başlayarak 45’e kadar devam eden sayılar, üst tarafta ise Ocak ve Aralık arasındaki aylar yer almaktadır. Annenin yaşının ve gebeliğinin başladığı ayın kesiştiği bölgede bebeğinin hangi cinsiyette olduğu yazmaktadır. Bununla beraber Çin Takvimi yönteminde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Mart ayında ve sonrasındaki aylarda doğan kadınların yöntemden yararlanırken yaşlarına 1 yaş daha eklemesi gerekmektedir. Ocak veya Şubat ayında doğan kadınların ise daha farklı bir yöntem izlemesi gerekmektedir. Öncelikle doğduğunuz yıla ait Çin yılı başlangıç tarihini öğrenmelisiniz. Doğum tarihininiz Çin yılı başlangıç tarihinden sonraysa yaşınıza 1 yaş daha eklemeniz gerekmektedir. Eğer doğum tarihiniz Çin yılı başlangıç tarihinden önceyse yaşınıza 2 yaş eklemelisiniz.

çin-takvimi-ile-bebek-cinsiyetiBu tarih farklılıklarının sebebi Çin’de Miladi Takvim kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Arada 1 aylık bir farklılık bulunması sebebiyle Çin Takvimi yönteminden yararlanmak isteyenlerin öncelikle kendi doğum yılını ve ayını Çin yılı üzerinden bulması gerekmektedir. Örneğin 22 Eylül 1991 tarihinde doğan bir kadının Çin yaşı 23’tür ve ocak, şubat, mart, mayıs, haziran, ekim, kasım aylarında erkek bebeği, nisan, temmuz, ağustos, eylül ve aralık aylarında ise kız bebeği olması beklenmektedir.  Bu yöntem yalnızca cinsiyet öğrenmek için değil cinsiyet belirlemek için de kullanılmaktadır. Özellikle kız veya erkek çocuğunun olmasını isteyen kişiler de bu yöntemden yararlanmaktadır. Bilimsel bir yöntem olmasa da pek çok kişi bu takvimden yararlandığını ve sonuçların doğru olduğunu söylemektedir. Yüzyıllardır kullanılan bu yöntemin, milyonlarca doğum sonucundan elde edilen istatistik bir veri bütünü olduğu savunulmaktadır.

Not: Öncelikle alttaki açıklamaları okuyarak Çin Takvimi üzerinde kontrol gerçekleştireceğiniz yaşınızı bulunuz.Çin Takviminde Yaş Hesaplama

Çin Yaşı Hesaplama

Sizlere kolaylık sağlamak adına, çin takviminde çin yaşına ihtiyaç duyulmaktadır. Çin yaşınızı alttaki kısma doğum tarihinizi girerek öğrenebilirsiniz.

Hamile Kaldığınız Ayı Hesaplama

Çin yaşınızı hesapladıktan sonra, hamile kaldığınız ayı belirlemek için alt kısımda bulunan hesaplama alanını kullanabilirsiniz.

Çin yaşınızı ve hamile kaldığınız ayı aşağıda bulunan çin takvimi tablosunda karşılaştırarak bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz.

Çin Takvimi ile Bebeğin Cinsiyetini Belirleme

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme


Çin Takvimi Sonucu Doğru Sonuca Ulaşan Anneler ve Bebekleritakvim-ile-cinsiyet-tutturan-anneler

Çin Takvimi Hesaplama

Çin takvimi ülkemizde yaygın olarak anne adaylarının doğacak çocuklarının cinsiyetini tahmin etmede kullanılan bir yöntemdir. Batıl bir inanç olsa bile pek çok anne adayı doğacak çocuklarının cinsiyetini hemen öğrenmek için bu takvime bakarak tahminde bulunmak istemektedir. Bu takvim dayanağını anne adayının kaç yaşında hamile kaldığından ve hangi ayda hamile kaldığından almaktadır. Herhangi bir bilimsel yönteme dayanmaz ve sadece eğlence amaçlı kullanılmaktadır. Söylenenlere göre bu takvimi kullanarak yapılan takvimlerin doğruluk oranı %70 ile %90 arasında değişmektedir. Ancak yine de hiçbir dayanak olmadan yapılan cinsiyet tahminleri de iki seçenek olduğu için %50 doğruluk payı vardır. Yani bu takvimin de doğruluğu bir batıl inançtan öteye gitmemektedir. Yine de anne adayları için daha çocukları ultrasonda bile gözükmeden cinsiyetleri hakkında tahmin de bulunmayı sevmektedir. Böylece belki de doğacak çocukları için çok önceden hazırlıklar yapmaya başlamak istemektedirler. Ülkemizde kullanımı çok eski olmasa da pek çok Uzakdoğu ülkesinde yaklaşık olarak 700 yıldır kullanılmaya devam edilmektedir.

Çin Takvimiyle Bebek Cinsiyeti Tahmin Etme

Eğer siz de Çin takvimi kullanarak doğacak bebeğinizin cinsiyeti hakkında tahminde bulunmak ya da Çin takvimine çok güveniyorsanız bu takvime göre hamile kalacağınız ayı belirlemek istiyorsanız, birkaç kısa hesaplama ile sonuca kolayca ulaşabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken Çin takvimine göre yaşınızı belirlemek olacaktır. Miladi takvimden biraz daha farklı olan bu takvimde yaşınız da farklı olmaktadır. İlk olarak bakmanız gereken şey doğdunuz yılda Çin takvimi başlangıç tarihinin ne zaman olduğunu öğrenmektedir. Eğer başlangıcından sonra dünyaya gelmişseniz yaşınıza bir yaş, ancak başlangıcından önce dünyaya gelmişseniz de yaşınıza iki yaş eklemeniz gerekmektedir. Bu elde ettiğiniz sonuç sizin Çin takvimi yaşınıza denk gelmektedir. Daha sonra yaş, ay ve bebek cinsiyeti tablosuna bakmanız gerekmektedir. Bu tabloda da Çin takvimi yaşınız ile hamile kaldığınız ayın birleştiği noktada bebeğiniz hangi cinsiyette olacağı ile yapılmış tahmini görebilirsiniz. Eğer bu hesaplamaları yapmak ile uğraşmak istemiyorsanız da pek çok internet sitesinde otomatik olarak yapılan tahminlere de göz gezdirebilirsiniz. Bu hesaplama yönteminde de tek yapmanız gereken doğum tarihinizi girmek olacaktır.

Çin Takviminin Diğer Kullanım Alanları

Günümüzde yaygın olarak sadece cinsiyet tahmin etmede kullanılmış olsa da kökleri çok eskiye dayandığı için Çin takvimi pek çok farklı şeyleri tahmin etmede de kullanılmıştır. Eski Çin İmparatorluğunun ilk zamanlarında bile karşılaşabileceğiniz bu takvim o zamanlar kâhinler tarafından kısa ya da uzun sürede meydana gelecek olaylar hakkında kehanetlerde bulunmak için ve insanlar arası ilişkilerin nasıl bir yol izleyeceği hakkında tahminlerde bulunmak amacıyla kullanılmıştır. Ancak bazı imparatorlar bu kehanetlerin halkın üzerinde çok fazla etkisi olduğunu düşünerek zaman zaman Çin takvimini yasaklamışlardır.

Hayırlı Uğurlu olsun..

Ayrıca cinsiyet hesaplama olarak bir de Rus Takvimi seçeneği mevcuttur, Rus Takvimi ile de bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

En doğru sonuç, Çin Takvimi Mi? Rus Takvimi Mi? konumuzu inceleyebilirsiniz.

Çin Takvimine Göre; 21 Yaşında hamile kalan bir anne adayı, ocak ayında hamile kalır ise bebeğinin cinsiyetinin Erkek olma olasılığı çok yüksektir. Ancak diğer 11 ayda bebek cinsiyetinin Kız olma olasılığı daha yüksektir.

 

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme ile ilgili 382 Soru Soruldu, Sizlerde Alt Kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...
 1. Jinekolog dedi ki:

  Çin takvimi sayesinde anne karnındaki bebeğin cinsiyetini belirleyebilirsiniz.

 2. Kadriye kara dedi ki:

  Yıllar önce çin takvimi ile çocuklarımın cinsiyetine bakmıştım. İki evladımda tuttu, demekki çinliler bu işi biliyor :)

  1. Jinekolog dedi ki:

   Evet %80 çıkan sonuç tutuyor Kadriye Hanım.

 3. necla yıldırım dedi ki:

  çoğu kişide testin doğru çıkması tabiki güzel. ancak önemli olan kız erkek olması değil, hayırlı bir evlat olması.

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çok doğru Necla Hanım.

 4. Aslı Gön dedi ki:

  Merhaba, bende çin takvimi ile cinsiyet belirleme yapmak istiyorum ama yapamıyorum, bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

 5. Nilgün Elmalı dedi ki:

  Kız erkek cinsiyet belirlemesi çin takvimi ile oluyormu kızlar? Doğru çıkıyor mu?

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba nilgün hanım. Sormuş olduğunuz sorulara istinaden cevap vermek istedik. Anne adayları hamilelik dönemlerinde çin takviminin cinsiyet belirleme sonuçlarına güvenmekteler. Araştırmalarımız sonucu çin takviminin doğruluk payı yüksektir.

 6. yonca dedi ki:

  Merhaba hocam ben 21.10.2014 tarihinde adet oldum ve sonra hamile kaldm ama dış gebelik oluşmuş söktürürmuayne etti kendilignden yok olmaya bbaşlamışdedi ama tekrar biray sonra hamile kkalirsndedi ve ben kkanm ayı adetimde sonra kkorunun ve 12.12.2014 tarihinde adet oldum ve şuan benim adet olmam gerek ama olmadm da içimde korku var tekrar hamile kkalacaksın gibi diye sizce hamile miyim şimdide teşekkür ederim iyi gunler… ;)

  1. Jinekolog dedi ki:

   Tabiki böyle bir ihtimal var yonca hanım.

 7. yonca dedi ki:

  Tekrar hamile kalabilirm Iyim hocam iki oğlumvar Allh nasip ederse ggönlümde ki kz evladı istyormrRabbim den kasımda saltanat arada batma laroluyo lütfen beni bbilgilendirirseniz sevinirim hocam

 8. yonca dedi ki:

  Hocam 04.04.1982 doğumluyum ocak ayında hamile kalrsam kizm olurmu tabiki Allahtan başka kimse bilemez ama bi ihtimal tutuyomuş

  1. Jinekolog dedi ki:

   Bir ihtimal olabilir Yonca Hanım.

 9. inci dedi ki:

  hocam bir kizim var 1972 dogumluyum hangi ayda hamile kalirsam erkek bebegim olur

  1. Jinekolog dedi ki:

   Net bir şey söylenemez İnci Hanım.

 10. Tuba dedi ki:

  Merhaba ben 18.10.1988 dogumluyum en son adetim 19.8.2014 oldum acaba benim bebeyimin cinsiyeti ne olacak .Yardimci olabilirmissiniz lutfen ben tam olarak hesaplayamadim

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimini kullanmayı denediniz mi Tuğba hanım?

 11. gönül bakar dedi ki:

  merhaba benim adetim 8 gün gecıkti geçen hafta kan ve idrar testi yaptırdım sonuç negetif ama hala adet görmüyorum testlerde çıkmaması gibi bir durum olabilirmi doktor kan testinde gebelik kesin çıkar dedi peki neden adet olmuyorum teşekkürler

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba, kan testinde şaşırma olmaz. O yüzden hamileliğiniz negatiftir. Siz psikolojik olarak strese girmiş olabilir ve bu yüzden adetiniz gecikmiş olabilir.

 12. munise dedi ki:

  Ben 27.10.1989 dogumluyum son adetim 19.11.2014 oldum cinsiyet ne acaba

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre yaşınız 26, bebeğinizin cinsiyeti KIZ

 13. merve dedi ki:

  03.09.1986 doğumluyum çin takvimine çöre kaç yaşındayım hangi aylar kız hangi aylar erkek olduğunu söylermisiniz kafam karıştı

  1. Jinekolog dedi ki:

   Son adet tarihinizi de bize bildirmeniz gerekmektedir.

 14. merve dedi ki:

  22.12.2014 adet tarihim

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre 29 yaşındasınız, ve Ay olarak Aralık gözükmekte, çıkan sonuçlara göre bebeğinizin cinsiyeti, kız gözükmektedir.

 15. merve dedi ki:

  hangi aylarda kız ve hangi aylarda erkek olarak görülüyor hamile değilim düşünüyorum ona göre ayarlamakistiyorum teşekkürler

  1. Jinekolog dedi ki:

   O ayar zordur, hem adet gününüze hem yaşınıza göre değişiklik göstermektedir.

 16. gül dedi ki:

  Merhaba ben 04.08.1989 tarihinde doğdum 2015 ocak Şubat ve mart aylarında hamile kalırsam çin takvimine göre cinsiyetleri ne olur

  1. Jinekolog dedi ki:

   Adetinizin tarihide gerekmektedir.

 17. meyra dedi ki:

  214\85 doğumluyum 24 aralık 2014son adet erkek çocuk için hangi aylarda hamile kalmalıyım

 18. elam59 dedi ki:

  205\84 doğumluyum don adet 14 ocak 2015 erkek çocuk için hangi aylarda hamile kalmalıyım

  1. Jinekolog dedi ki:

   Onu ayarlamak çok zor elam hanım.

 19. saliha dedi ki:

  Kardeşim ben 01-01-1983 doğumluyum
  05-11-2014 son tarih
  Ne yazikki gecen sene sürekli çin takvimini hesaplardım bende hep erkek çıkardı 2015 yılında yapiyorum bundada kız çıkıyor şimdi söyleyin bakalım hangisi doğru şaşkınım

  1. Jinekolog dedi ki:

   Sene farkı var Saliha Hanım. Farklılık göstermesi gayet normal değil mi ?

   1. saliha dedi ki:

    Hocam sizce hangisi kız mı? Yoksa erkek mi?

    1. Jinekolog dedi ki:

     Kız saliha hanım.

 20. funda dedi ki:

  Ben 09 02 1984dogumluyumve Bebek düşünüyorum son adetim 06 01 2015 yumurtlama Nezaman olur ve cinsiyeti ne olur şimdiden tesekkur ederim.

  1. Jinekolog dedi ki:

   15-25 Ocak arasında yumurtlama günlerinizin yoğun olduğu zamanlardır. Bu tarihler arasında düzenli ilişkiye giriniz Funda Hanım.

 21. serpil dedi ki:

  merhaba Ben 13 2 1981 dogumluyum ocak ve subat ayinda hamile kalsam erkek mi olur kizmi olur tesekkurler cevabiniz icin simdiden

  1. Jinekolog dedi ki:

   Yaş ve son adet döneminize göre değişiklik göstermektedir.

 22. nursima dedi ki:

  05.03.1983 doğumluyum erkek bebek için hangi aylarda hamile kalmam gerek

 23. nazlı öztürk dedi ki:

  merhaba hocam ben 23 -08-1988 doğumluyum son adet tarihim 08-11 2014 hamileyim merak ediyorum bebeğimin cinsiyeti ne olabilir şididen teşekkürler,

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine Göre Bebeğinizin Cinsiyeti Erkek olarak gözükmektedir Nazlı Hanım.

 24. neval dedi ki:

  12.08 2014 son adet 16.02.1981

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre bebeğinizin cinsiyeti, Erkek olarak gözükmektedir.

 25. aysel dedi ki:

  Benim bir tane kizim var erkek cocuk istiyorum 18.04.1993 nolur hemen cevap cin takvimine gore

  1. aysel dedi ki:

   Ay yanlis oldu 18.02 1993

  2. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimi üzerinden kendiniz hesaplayabilirsiniz Aysel Hanım.

 26. melek dedi ki:

  11 Şubat 1992 ddoğumluyum çin takvimine gore yasim kac oluyor. Erkek cocuk istiyorum hangi aylarda hamile kalmaliyim

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre yaşınız 23’tür.

 27. saliha dedi ki:

  Hocam benimki ney sizce cvp yazmamışsınız cinsiyeti nedir? şimdiden çok teşekkür ederim

  1. Jinekolog dedi ki:

   Cinsiyeti kız saliha hanım.

   1. saliha dedi ki:

    Ama hocam geçen sene erkek çıkıyordu

    1. saliha dedi ki:

     Hocam ben bu soruyu size geçen sene sorsaydım siz bana erkek dicektiniz ama bu yil kiz çikti hayirlisi olsun

     1. Jinekolog dedi ki:

      Yıla göre değişiklik gösteriyor Saliha hanım.

 28. melek dedi ki:

  25 gün sonra yaş günüm .peki takvimde yine 23 yaş grubuna mi bakacağım

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takviminde normal doğum yılınıza göre çin yaşınızı hesaplayıp, son adet gününüze göre çin ayınızı hesapladıktan sonra bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

 29. selin dedi ki:

  23 .02.1988dgumluyum kız cocuk istiyorum hangi aylar

  1. Jinekolog dedi ki:

   Adet döneminize göre değişiklik göstermektedir.

 30. selin dedi ki:

  2015 te hangi aylarda kız oluyor ögrenmk istiyorum

  1. Jinekolog dedi ki:

   O son adet gününüze göre de değişiklik gösterir Selin Hanım.

 31. leyla dedi ki:

  Merhaba ben 22 06 1983 doğumluyum 23 11 2014 te son adet tarihim bebeğimin cinsiyeti nedir şimdiden teşekkür ederim

  1. Jinekolog dedi ki:

   Leyla hanım, üst taraftan çin takvimi üzerinden bebeğinizin cinsiyetini hesaplayabilirsiniz.

 32. selin dedi ki:

  Son adet trihim 1.13.2015

 33. serpil dedi ki:

  hocam merhaba lutfen yardimci olurmusunuz bana bu hangi aylarda hamile kalsam erkek bebegim olur cevabiniz icin simdiden cok tesekkurler 13 2 1981 dogumluyum ocaktami subattami hamile kalmam gerekir oglum olmasi icin

  1. Jinekolog dedi ki:

   Buna kesin cevap vermek zordur serpil hanım.

 34. serpil dedi ki:

  yani hocam 33 yasami bakmam gerekir 34 yasami bakmam gerekir 2015 te hangi aylarda hamile kalmam gerekir oglum olmasi icin lutfen yardimmmmmm

 35. Perihan dedi ki:

  Merhaba ben 16.09.1983 doğumluyum kız bebek istiyorum Çin yaşım kaç ve hangi aylar uygun kız bebeğe???

  1. Jinekolog dedi ki:

   Adetinize göre değişiklik göstermektedir Perihan hanım.

 36. hurrem dedi ki:

  Son adet tarihim 1 veya 2 ekim 23.10.1993 dogumluyum cinsiyeti ne olabilir. Hamileyim

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Hürrem Hanım
   Çin takvimine göre bebeğinizin cinsiyeti kız olarak görünmektedir.

 37. songül gökgöz dedi ki:

  31 01 1980 dogumluyum son adetim 10 11 2014 bebegimin cinsiyeti ne olur

  1. Jinekolog dedi ki:

   Bebeğinizin cinsiyeti Çin Takvimine göre Kız gözükmektedir.

 38. dilara dedi ki:

  mrb ben 11/11/1984 doğumluyum çin takvimine göre 2015 yılında kaç yaşında oluyorum

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre yaşınız 31 dilar hanım.

 39. emel dedi ki:

  Mrb ben emel 16.03.1989 dogumluyum en son adet gordugum tarih 08.06.2014 doktorlar kiz bebek bekledigimi soylediler ama cin takvimine gore erkek sizce hangisidir

  1. Jinekolog dedi ki:

   Muhtemelen doktorların dediği doğrudur emel hanım.

 40. tugba dedi ki:

  Merhaba,
  Çin takvimine göre cinsiyet hesaplanırken son adet tarihimizin başlangıcı olarak mı yada bitişi olarak mı baza alacağız. Aydınlatırsanız çok sevinirim.
  Teşekkürler.

  1. Jinekolog dedi ki:

   Adet bitim tarihinden hesaplayınız.

 41. BURCUM dedi ki:

  son adet 22 .01.2015 ,doğum tarihi 04.08.1983 bebek cinsiyeti ne oluyor teşekkürler

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre bebeğinizin cinsiyeti kız gözükmektedir.

 42. ayse dedi ki:

  Merhaba bende allahin izniyle erkek cocuk istiyorum. Yasim 22-07-1981 son adet gunum 8-2-2015 acaba hesapliyabilirmisiniz

  1. Jinekolog dedi ki:

   Siz hesaplayınız ayşe hanım üst taraftan.

 43. pinar dedi ki:

  Merhaba ben 2 .7.1981 dogumluyum 2 oglum var gonlumden gecen kiz hangi aylarda hamile kalsam kizim olur simdiden tskler

 44. helin turhan dedi ki:

  slm benim doğum tarihim 02.10.1990 son adet tarihim 07.10.2014 bebeğimin cinsiyeti ne olabilir

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre bebeğinizin cinsiyeti Erkek Gözükmektedir Helin hanım.

 45. dilosss dedi ki:

  Ben 08.08.1981 dogumluyum2015 te hangi aylarda erkek bebek olurrr

  1. Jinekolog dedi ki:

   Tabloyu inceleyiniz. Hesaplamaları yapınız.

 46. serpil dedi ki:

  merhaba Ben bugun hamile oldugumu ogrendim 13 2 1981 dogumluyum son adet tarihim 10. 1 2015 cinsiyet nedir cevabiniz icin cokk tesekkurler:))

  1. Jinekolog dedi ki:

   Lütfen üst kısımdan siz hesaplayınız.

 47. melek dedi ki:

  11 Şubat 1992 doğumluyum takvim yaşım kaç oluyor 2015 te hangi aylarda erkek çocuk oluyor. Yaşıma +1 mi yoksa +2 mi ekleyeyim llütfen yardim

 48. melek dedi ki:

  Haftaya yaş günüm 22 yi doldurmuş oluyorum yani 23 yaşında olacağım . Ona göre bilginiz olsun

 49. Gülsen dedi ki:

  Merhabalar ,
  12.9.1983 dogum tarihim kiz bebek için hangi ayda hamile kalmam gerekmektedir ?

 50. dilosss dedi ki:

  08.08.1981 dogumluyum erkek bebek icin 2015 te hangi aaylarda hamile kalmaliyim

  1. Jinekolog dedi ki:

   Diloş hanım, tabloyu incelemeniz gerekmektedir.

 51. nisa dedi ki:

  mmerhaba14 , 11 , 1980 doğmluyum son sat 29 aralık banada bakarmısınız

 52. gülsüm dedi ki:

  Mrb. Son adet tarihimi çin takvimine göre hesaplıcaktım ama 2015 i bulamadım . Acaba ben mi yanlış bir şey yaptım . Ve pek anlayamadım sanırım ; cinsiyet bakarken son adet tarihinin bir önemi varmı . Ayrıca siz bakarsanız cok memnun olurum ; 2.2.1991

 53. Gulay dedi ki:

  06.04.1982 doğumluyum kız bebek istiyoruz. Hangi ay hamile kalmalıyım.
  cevap verirseniz sevinirim.

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba gülay Gahım, üst kısımdan tabloyu ve gerekli hesaplamalar hakkında bilgi alabilir, ilişkinizi ona göre gerçekleştirebilirsiniz.

 54. esra dedi ki:

  Slm bnm hesaplamayida yaparmisiniz

 55. Nurcan dedi ki:

  Merhaba,
  Son adet tarihim 15.12.2014 doğum tarihim 27.07.1982 burdaki hesaplamalara gore kız çıkıyor doğru mu hesaplıyorum? Birde ilk çocuğumda son adet tarihim 29.11.2012 idi, burdaki hesaba gore kız olması gerekirdi ama oğlum oldu, hesaplamam mı yanlış acaba. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

  1. Jinekolog dedi ki:

   Doğru hesaplıyorsunuz. %100 tutacak diye bir şart yok Nurcan hanım.

   1. Nuran dedi ki:

    Ben ilk oglumda 26 yasinda subat tarihinde hamine kaldim takvime göreb26 yas subat dogru
    Ama cin yasim yani 27 yas subat kiz diyor o nasil oluyor

    1. Jinekolog dedi ki:

     Çin takviminin doğruluk oranı %50 dir.

 56. Canan Yıldırım. 07 29 1990 31 07 2014 dedi ki:

  Son adet tarihim 31temmuz 2014 yaşım 07/29 /1990 cin takvimine göre cinsiyeti nedir

 57. Gülay dedi ki:

  Mrb doğum tarihim 20.02.1987 cin takvimi yaşım kaç oluyor acaba öğrenebilir miyim?

 58. berrin dedi ki:

  Bende 19 haftalik hamileyim ikinci bebeğim olacak inşallah dun ayrintili ultrasonda kesin bir kizim olacagini öğrendik cok mutluyuz oglumda hep kiz kardes istiyordu cin takvimine baktim erkek gozukuyo yanilma payi banada vurdu giba :)

 59. nidaa dedi ki:

  merhaba son adet tarihim 7.1.2015 14.3.1979 doğumluyum bebeğimin cinsiyetini öğrenebilirmiyim?

  1. Jinekolog dedi ki:

   Bebeğinizin cinsiyeti çin takvimi 2015 e göre Erkek gözükmektedir.

 60. nuran dedi ki:

  Merhaba. Son adet tarihim 17.12.2014 dogum tarihimde 10.06.1991 bebegimin cunsiyeti ne olabilir cok merak ediyorum

  1. Jinekolog dedi ki:

   Bebeğinizin cinsiyeti çin takvimine göre Erkek gözükmektedir.

 61. zubeyde dedi ki:

  Hocam hamileyim 17 03 1975 doğumluyum çocuğunun cinsiyetini öğrenebilirmiyim

  1. Onur Tur dedi ki:

   Merhaba Zübeyde Hanım,

   Doğum tarihinizi ve son adet tarihinizi üst kısımdaki alanlara girerek bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

 62. zubeyde dedi ki:

  Son adet tarihim 09 20 2014 tarihinde hamile kaldim

  1. zubeyde dedi ki:

   Meraktan öldüm cevap bekliyorum

 63. nazime dedi ki:

  merhaba 1992 doğum tarıhım son adet 28 ocak cinsiyeti öğrenebilirmiyim

  1. Doğum Uzmanı dedi ki:

   Çin takvimi sayfamızdan gerekli bilgileri girerek öğrenebilirsiniz.

 64. ela dedi ki:

  Merhaba hocam Doğum tarihim 02.07.1989 son adet tarihim 19.12.2014 bebeğin cinsiyetini öğrenebilirmiyim tşkler. ..

  1. Doğum Uzmanı dedi ki:

   çİN TAKVİMİ İLE CİNSİYET BELİRLEME SAYFAMIZDAKİ BOŞLUKLARI DOLDURARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

 65. esra dedi ki:

  Merhaba. Ben 06.06.1984 doğumluyum. 23.01.2015 son regl tarihim. Şuan hamileyim ☺ takvime göre cinsiyeti nedir acaba?

 66. özlem Ş dedi ki:

  31 10 1976 doğumluyum. Son adet tarihim 29 12 2014 suan 27sinde kontrolumde 8 hafta 8 günlük hamileyim.Bebegimin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

  1. Doğum Uzmanı dedi ki:

   Çin takvimi sayfasından gerekli bilgileri girerek öğrenebilirsiniz.

 67. Elif dedi ki:

  Merhabalar efendim.28/11/1994 doğumluyum. Son adet tarihim ise 25 ocak takvime göre cinsiyet nedir acaba teşekkür ederim şimdiden :)

 68. elif dedi ki:

  Dogum tarihim 01.01.1979 son adet tarihim 28.02.2015 erkek bebek icn hangi ay hamile kalabilirim

 69. elif dedi ki:

  20.11.1980 doğumluyum çin yaşım kaç..hangi aylarda erkek bebek olur yzarmısınız tşkr..

 70. ayşegül dedi ki:

  25.04.1983 doğum tarihim hangi ayda hamile kalırsam cinsiyet i erkek olur. tşk ederim

 71. sevgül dedi ki:

  hocam benim dogum tarihim 12/04/1977 son adet 26 ocak 2015 cinsiyetini ögrenebilirmiyim

  1. Doğum Uzmanı dedi ki:

   Merhaba,

   Sitemizde bulunan çin takvimi sayfasından bilgilerinizi yazarak sonucu öğrenebilirsiniz.

 72. sevgül dedi ki:

  merhaba hocam lütfen rica ediyorum sizden :))

 73. maral dedi ki:

  Merhaba,
  ben 03-10-1994 doğumluyum 16 şubat ta adet gordum simdi hamile kalsam cin takvimine göre Çocuğumun cinsiyeti ne olur???

  1. Doğum Uzmanı dedi ki:

   Gerekli bilgileri girerek cevabı öğrenebilirsiniz.

 74. müge yıldırım dedi ki:

  Merhaba doğum tarihim 07.02.1991 son adet tarihim 24 şubat 2015 kızım olması için hangi ay da hamile kalmam gerekiyor??

 75. serpil dedi ki:

  benim dogum tarihim 01 07 1982 son adetim 01 11 2014 bu takvimde kız diyor ama diyerlerinde erkek hangisi doru

 76. serpil dedi ki:

  hocam benim dogum tarihim 01 o7 1982 son adet tarihim 01 11 2014 burda kız çıkıyor diger çin takvimi erkek diyor hangisi dogru

  1. Doğum Uzmanı dedi ki:

   Diğer çin takvimi dediğiniz hangisidir? Çin takvimi sadece tek çeşittir. Sayfamızdaki bilgileri doldurarak öğrenebilirsiniz ancak çin takvimi %100 cinsiyeti doğru verir diye bir kural yok. Büyük olasılıkla doğru çıkmaktadır diyebiliriz.

   1. ozlem dedi ki:

    Ben adet gonum 16 02 2015 yasim 25 10 1992 bebegimin cinsiyati ne olabilir cevap yazsaniz sevinirim iyi gunler

    1. Jinekolog dedi ki:

     Sitemizdeki çin takvimi ile cinsiyet belirleme sayfasında ilgili alanları doldurarak bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz.

 77. aylin dedi ki:

  ben08 04 1985yil dogumluyu 2015 yilinda hangi aylarda erkek cocugum ola biler tesekkur edirem

  1. Doktor dedi ki:

   Hamile kalmadan bu soruyu cevaplamak çok zordur. Hamile olduğunuzda bu sorunuza cevap verebilirim.

 78. senem dedi ki:

  merhaba 22.07.1981 doğumluyum son adetim 26.11.2014 cinsiyetini öğrenebilirmiyim teşekkürler

 79. emine dedi ki:

  hocam benim doğum 17.05.1985 erkek cocuk istiyoruz ilk cocugum kiz çünkü ne zaman hamile kalmam gerek erkek cocuk için

 80. emine dedi ki:

  son adetim 14.02.1985 Teşekkürler

 81. emine dedi ki:

  Kusura bakmayin 2015 yerine 1985 yazmışım pardon

 82. emine dedi ki:

  mrb hocam doğum günüm 17.05.1985 son adet günüm 15.02.2015 erkek çocuk istiyoruz ne zaman hamile kalmam gerekiyor Teşekkürler

 83. aylin dedi ki:

  merhaba ben 08 04 1985 yil dogumluyum 2015 yili ucun hansi aylarda erkek cocuqum ola biler

 84. mihrican dedi ki:

  Hocam benim doğum tarihim 01.05.1983 son adet tarihim 07.03.2015 bu ay hamile kalmayi düşünüyorum bir oğlum var gönlümde kız çocuk var benim için hesaplarmisiniz Teşekkürler

 85. ay dedi ki:

  3/9/1985doğumluyum son adetım 14/2/2015 hamıleyım buyuk ıhtımalle erkek olurmu acaba

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba
   Çin takvimine göre hesaplama yaparak tahminde bulunabilirsiniz. Sayfamızdan çin takvimi bölümüne bakabilirsiniz.

   1. ay dedi ki:

    hesaplama yapmaya calıştım ama bısey anlamadım bırde sız baksanız

   2. gülşen dedi ki:

    01.03.1990 dogumluyum son adetim 16.07. Temmuz 35 hafta 2 gunluk hamileyim bebeyimin cinsiyeti nedir acaba

   3. gülşen dedi ki:

    01.03.1990 dogumluyum son adetim 16.07. 2014 temmuz 35 hafta 2 gunluk hamileyim bebeyimin cinsiyeti nedir acaba

 86. ay dedi ki:

  çin takvımıne baktım ama bısey anlamadım bırde sız baksanız

 87. maral dedi ki:

  Merhabalar ben eylül 5 1986 doğumluyum bitane kızım var herseyden önce sağlıkla sıhhatli onu büyümeyi nasip etsin Rabbim ama bitanem oğlum olsun isterim kızım iki yaşında 2016 nasip hamile kalmayi düşündüğüm yıl hangi aylar erkek olma ihtimali fazlaa

 88. narmin dedi ki:

  merhaba. benim 4,5 yasinda bir oglum 5aylik bir kizim var. her ikisi sezeryanla dogdu. ters gelis oldugu icin ve 4kilo dogdular. simdi istemeden yine hamileyim. sagligim acisindan ve bebegin sagligi acisindan bir sorun olur mu? benimcin zor bir durum.cok zor.

 89. nurcan dedi ki:

  Merhaba ben 8 28 1980 doğum lüzum kızım olması için hangi ayda hamile kalmam lazım 2015 yılı için

 90. nurcan dedi ki:

  Merhaba 8 /28/ 1980/doğum tarihim ben buyil için hamile kalmak istiyorum hangi ayda hamile kalırsam kızım olur acaba cevap bekliyorum lütfen

 91. haçer dedi ki:

  mrb ; muhtemelen 29-10-1977 veya 29-10-1978 doğumluyum 1 aralık 2000 yılında 1 kızım oldu 21-02-2004 yılında 2. kızım oldu hangi aylarda hamile kalırsam bir erkek bebeğim olur . Acaba hangi tarihte doğdum yrdımcı olursanız sevinirim. ;)

 92. hatice dedi ki:

  07.11.2014 adet gördüm 02.11.1995 doğumluyum bebeğimin cinsiyeti ni söyleyebilirsiniz .

 93. çakır dedi ki:

  30.08.1988 doğumluyum kız bebek için hangi aylarda hamile kalmam gerekli 2015 yılına göre

 94. pelin dedi ki:

  Mrb bende 02 02 1978 dogumluyum 15 haftalik gebeyim merak ediyorum ne kadar dogru bilemiyorum bebegimin. Cinsiyetini ogrenmek istiyorum son adet tarihim 7 aralik ocakta gebe kaldim

 95. gülşen dedi ki:

  Merhaba 01.03.1990 dogumluyum son adetim 16 temmuz 2014 bebisimin cinsiyeti nedir acaba

 96. almira dedi ki:

  Merhaba 20.03.1984 doğumluyum en son regl tarihim 22.11.2014 dür. Bebepimin cinsiyetisi sizce ne olur

 97. bebekçe dedi ki:

  Çin miş Rus mus tamamen yalan çin takviminde de rus takviminde de bebek kız diyor ama ultrasonda bebeğim erkek görünüyor Allahtan başka kimse bilemez

 98. rüzgar dedi ki:

  merhaba hocam, doğum tarihim 17.05.1991 en son 28.02.2015te adet oldum daha zamanım gelmedi ama gebe olma ihtimalim var. rus takvimine bakıyorum cinsiyet erkek diyor ama çin takvimine bakıyorum kız sanırım gösteriyor. hangisi doğru çin takviminde yanlış yere mi bakıyorum acaba.

 99. Rüya dedi ki:

  Merhaba ben 24 nisN 1990 doğumluyum nisan ayinda hamile kalirsam bebegim cinsiyeti ne olur acaba

  1. Doğum Uzmanı dedi ki:

   Çin takvimi sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

 100. NERMIN dedi ki:

  Merhaba ben 19/06/1992 dogumluyum son adet tarihim 24/03/2015
  ben kiz cocugu olmasi icin nisan ayi hamile kalmak istiyorum olurmu ki cocuga kalmam mart degil de nisandan hesaplansin cunki martda cocuga kalirsam erkek oluyo

  243

  1. Jinekolog dedi ki:

   İlişkiye girdiğiniz zaman önemlidir. Ayrıca %100 bir tahmin değildir. Genel olarak doğru çıkmaktadır. Tamamen buna göre hareket etmemenizi öneririm.

 101. esra dedi ki:

  Merhaba ben 01/10/1979 doğumluyum. son adet tarihimson adet tarihim 23/03/2015 cin takvimine göre yasim kaç ve hangi ayda kız olmasi için hamile kalmam gerekir.tesekkürler cevabınız icin

  1. Doğum Uzmanı dedi ki:

   Çin takvimi sayfamızdaki takvimden öğrenebilirsiniz.

 102. rabia dedi ki:

  Merhaba 28/12/1982 doğumluyum son adet tarihim 12 mart 2015 hamile kalmayı düşünüyorum bir ekledim de Mart ve nisan ayı kız diyor ama emin olmadım size sormak istedim cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba, çin takvimine göre Erkek olarak gözükmektedir.

 103. seda dedi ki:

  Ben 20 mart 1994 dogumluyum son adet tarihim 31.12.2014 bebeğim in cinsiyeti nedir acaba?

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Seda Hanım, öncelikle hayırlı bir doğum geçirmeniz dileği ile. Bebeğinizin cinsiyeti çin takvimine göre Kız olarak gözükmektedir.

 104. murat dedi ki:

  slm eşimin ( annenin ) doğum tarihi 9 nisan 1979
  son adet tarihi 25 mart 2015
  çin takvimi yaşı: ?
  hamile kalırsa çocuk cinsiyeti ne olur

  1. Jinekolog dedi ki:

   Erkek Olma ihtimali yüksek Murat Bey.

 105. derya dedi ki:

  Bende erkek çıktı bakalım dogrumu ögreneceğiz… Çin takvimine göre

 106. Şule dedi ki:

  Merhaba. Dogum tarihim 30.06.1988 son adet tarihim 29.09.2014 Çin takvimine göre kız diyor dogrumudur. Cinsiyeti Öğrenmeye gittiğimde bi kız dediler bi erkek son olarak erkek dediler sizce ne olabilir cinsiyeti

  1. Doğum Uzmanı dedi ki:

   Son olarak erkek demisler dediniz,erkektir herhalde,hayirlisi olsun diyorum

 107. gül dedi ki:

  yumurtlama tarihim 16 Nisan 2015 bu günden sonra birliktelikten sonra hamile kalma olasılığı düşükmü? yani o gün olması mı gerekiyor?

  1. Jinekolog dedi ki:

   Yumurtlama 1 hafta kadar sürmektedir, o başlangıç tarihi ise, birkaç gün öncesi bir kaç gün sonrası olabilir sorun yok.

 108. seren dedi ki:

  benım son adetım 11.01.2015.takvımde erkek gorunuyo ama dotor kız dedı we ben bu takvıme göre hamıle kaldım bence çok guwenmeyın.

  1. Jinekolog dedi ki:

   Cinsiyet kesin olarak doğru çıkacak diye bir durum söz konusu değil, %50 ihtimalle doğru çıkmaktadır.

 109. sevgi dedi ki:

  Merhaba ben 11.02.1992 doğumluyum son adetim 16 Mart 2015 benbugün hamile olduğumu öğrendim cinsiyeti ne olur acaba ??

  1. Jinekolog dedi ki:

   Sevgi Hanım Merhaba,

   Bebeğinizin cinsiyeti vermiş olduğunuz tariflere göre Kız olarak gözükmektedir. Hayırlı Uğurlu olsun.

 110. DİLEK dedi ki:

  ben adetim dün bitti gibiydi fakat 1 kaç gün leke geliyor son adet tarihim ne yazmalıyım.

  1. Jinekolog dedi ki:

   Lekeden önceki bitiş tarihini yazınız.

 111. kelebek korkulu dedi ki:

  10 yaşında kızım var o zamanlar bilmezdim böyle şeyler yada yoktu.)))
  şimdi 2. anne adayıyım 4 aylık hamileyim ve 2 haftalıkken bu takvimde analiz yaptım ve KIZ CIKTI ŞUANDA BİR KIZIM OLACAK YANİ BEN % 100 DOĞRU DİYORUM.))) Kİ BEN ZATEN DELİ GİBİ KIZ OLSUN İSTİYORDUM.))) ÇOK UTLUYUMMM DARISI DİĞER ANNELERE SAĞLIKLA

 112. saime dedi ki:

  Merhaba doktor hnm benim son adet tarihim 25 mart 19.11.1979 dogdum ben beceremedim bu Çin takvimini rica rtsem siz bi bakarmısıniz

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Çin Takvimine göre bebeğinizin cinsiyeti Erkek olarak gözükmektedir Saime Hanım.

 113. Kadriye dedi ki:

  Çin takvimi ile cinsiyet belirleme gerçekten doğru çıkıyor…

 114. hacer dedi ki:

  merhaba ben 04.06.1994 dogumluyum son adet tarihim 24.01.2015 bebgm cinsiyeti ne acaba

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Hacer Hanım, Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 115. selma dedi ki:

  1.09.1989 doğumluyum.02.01.2015 son adet tarihim tahminen nedir bebegimin cinsiyeti.şimdiden teşekurler.

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Selma Hanım, Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 116. eslim dedi ki:

  mrb ben 29-10.1977 doğumluyum en son AT 19-4-2015 hangi aylarda hamile kalırsan erkek çocuğum olur.

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba, hamile kalmadan size cinsiyet ile ilgili maalesef bilgi vermemiz doğru olmaz.

 117. güzin dedi ki:

  Sat 17.04.2015 33 gün aralığı yumurtlama n zmn olur doktor 27 sinde baktı Yum olmamış dedi buay gebe kalma şansım nedir inofolic verdi doktor neye yarıyor bilgi vermedi

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Güzin Hanım, yumurtlama döneminiz 06.05.2015 e denk geliyor. Yumurtlama gününüzü dilerseniz ana sayfamızda yer alan yumurtlama günü hesaplama bölümünden de hesaplayabilirsiniz. Doktorunuzun vermiş olduğu ilaç hamile kalmanıza yarayacak bir ilaçtır. Doktor tavsiyelerinize mümkün olduğunca uyunuz.

 118. aysel dedi ki:

  Merheba bana 2016 ci yilin erkek aylarini bana soylermisiniz

 119. aynur dedi ki:

  selam.benim son adet tarihim 05.04.2015 tarihindedir.lutfen cocugumun cinsiyetini soyleye bilirmisiz.

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Aynur Hanım, doğum tarihinizi de belirtebilir misiniz. Yada dilerseniz ana sayfamızdan çin takvimi menüsünden de öğrenebilirsiniz.

 120. kevser dedi ki:

  10.06.1981 doğumluyum son adet tarihim 22.12.2014 benim bebeğinin cinsiyeti ne olacak.teşekkürler

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Kevser Hanım, çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 121. sibel dedi ki:

  Hocam 16 01 1986 doğumluyum son adet tarihim 29 01 2015 bebeğimin cinsiyeti nedir acaba ben yapamıyorum

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 122. evin dedi ki:

  10.09.1989 doğumluyum son adet tarihim 03.02.2015 bebeğimin cinsiyeti kızmı erkekmi

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 123. Yasemin deniz dedi ki:

  merhaba benim normal dogum tarihim 28.12.1983 ama nufus cuzdanimda 1.1.1984 olarak yazilmis ben hangisini kullanmaliyim cintavimi icin suan 12 haftalik hamileyim subat 8 zinde adet olmustum

  1. Jinekolog dedi ki:

   Biyolojik doğum tarihinizi kullanmanızda fayda var. Biyolojik tarihinize göre bebeğin cin takviminde ki cinsiyeti kız çıkmaktadır.

 124. hatice dedi ki:

  Doğum tarihim 12.01.1982 hamilé kaldığım tarih 14.12.2014 çin takvime göre neoluyor bulamadım,

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 125. zeynep dedi ki:

  Dogum tarihim 20 12 1986 son adet 24 04 2015 cinsiyet nedir acaba

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 126. sertap dedi ki:

  Merhaba benim son adetim 13.04 .2015 hamileyim 02.09.1976 doğumluyum çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti nedir

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti kız çıkmaktadır.

 127. cakir dedi ki:

  Merhaba 30.08.1988 dogumluyum kiz bebek icin hangi aylar uygun hocam simdiden tesekkur ederim

  1. Jinekolog dedi ki:

   Hamile kalmadan bu sorunuza cevap vermemiz çok zor.

 128. rukiye dedi ki:

  12 aralik dogumluyum nisan ayinda hamile kaldim bilmedim beceremedim yaa

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Rukiye Hanım, bilgileri doğru olarak gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz.

 129. behiye dedi ki:

  Pardon yanliş yazmişim dogum tarihimi 13 /11 /1984 dogumluyum en son adet tarihim 07/04/2015 ikiz bebek bekliyorum cinsiyeti kizmi erkekmi

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Behiye Hanım, öncelikle hayırlı olsun. Çin takvimine göre cinsiyet erkek çıkmaktadır.

 130. medine dedi ki:

  Merhabalar 01.07.1983 doğumluyum 28.02.2015 son adet tarihim. Sizin sitenizden hesap yaptirdigimda yaşım Çin takvimine göre 32 çıkıyor ve bebek hesaba göre kiz. Ama bir site daha varki orada yaşım 33 çıkıyor cinsiyet 33 yaşa göre erkek cok kafam karıştı. Hangisi doğru bilemedim bana yardimci olurmusunuz lütfen verdiğim bilgilere göre hangisi doğru ???

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba sitemizdeki yaş hesaplama sistemi doğru çalışmaktadır, buradan yola çıkarsak sizin bebeğinizin cinsiyeti kız. Ayrıca 31 yaşındasınız çin yaşı 2 sene sonrasına atmaz. 1 yıl eklenir ve yaşınız 32 olur. Bu sebeple sitemizdeki sonuç doğrudur.

 131. Aylin dedi ki:

  Doktor hanım adet dönemim 1mayıs sprali çıkartınca bir kontrol yaptırmam gerekli mi acaba hamile kalmayı planlıyorum yapmam gereken nedir

  1. Jinekolog dedi ki:

   Tabi ki kontrol yaptırmanızda fayda var vajinada enfeksiyon gibi durumlar olup olmadığına bakılması daha doğru olur. Kontrollerinizi yaptırdıktan sonra ilişkinize devam etmenizde sakınca yok. Hamilelik için yumurtlama dönemlerinizi tercih etmenizde fayda var.

 132. Seda dedi ki:

  doğum tarihim Ekim 15 1990 son adet tarihim 13 Mart 2015 bi kızım war 4 Yaşında 2.bebeğimizi bekliyoruz daha erken cinsiyeti için ama insan yinede merak ediyor…??

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre hesaplama yapıldığında cinsiyet kız çıkmaktadır.

 133. esra dedi ki:

  23.04.1985 DOGUMLUYUM. 2 KİZİM VAR.CİN TAKVİMİNE GORE OGLUM OLMASİ İCİN 2016 YİLİNİN HANGİ AYİNDA HAMİLE KALMAM GEREKİR. RABBİM HAYİRLİSİNİ VERSİN İNSALLAH.

  1. Jinekolog dedi ki:

   Hamile kalmadan bu soruya cevap vermemiz çok zor.

 134. medine dedi ki:

  Hocam ben 01 01 1981 dogumluyum çin takvimine kaç yaşındayım ben hamile kalırsam hangi ayda erkek teşekür ederim

  1. Doktor dedi ki:

   Hangi ayda hamile kalacağınızi hesaplayamayiz. Sitemizden cin takvimi bölümünden yaşınızi öğrenebilirsiniz.

 135. melek dedi ki:

  merhabalar …doğum tarihim 22.01.1986….. son adet tarihim nisan-13 şuanda hamileyim sizce cinsiyeti ne olabilir..şimdiden tşklr..

  1. Doktor dedi ki:

   Çin takvimine göre cinsiyet kız çıkıyor.

 136. hatice dedi ki:

  slm ben adet 12nisan2015 dogum tarıhı 1989 kız mı erkek mi olur

  1. Doktor dedi ki:

   Çin takvimine göre cinsiyet kız çıkmaktadır.

 137. cemile dedi ki:

  Iyi gunler 16 haftalik hamileyim doktorum bir ihtimal kiz oldugunu soyledi fakat burda erkek cikti ne yapmaliyim

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takviminde %50 ihtimal vardır. Bilimsel bir sonuç değildir.

 138. berçem dedi ki:

  slm bn dogum tarıhi 1989 adet gorme 12 nisan erkek mi kız olur

  1. Doktor dedi ki:

   Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır

 139. hatice ceyda dedi ki:

  merhaba ben 15 .05 1989 dugumlu 12 nisanda adet kız mı erkek mi olur

  1. hatice ceyda dedi ki:

   LUTFEN YARDICI OLUR MUSUNUZ ACİLEN

   1. Doktor dedi ki:

    Sorunuza ulaşamıyoruz tekrar gönderim yaparmisiniz.

  2. Doktor dedi ki:

   Sitemizde cin takvimi bölümünden öğrenebilirsiniz.

  3. hatice ceyda dedi ki:

   yardımcı olursanız sevinirim erkek mi kız mi olur

 140. yıldız dedi ki:

  10.08.1986 doğumluyum 15.05.2015 son adet tarihim erkek bebk istiyorum bana bi cevaplarmısınıs ltfn…

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre cinsiyet erkek çıkmaktadır.

 141. Berna dedi ki:

  Slm ben Berna 10.09.85 doğum tarıhim ..son adet tarihim birici ay 2015 ve şuan hamileyim cocuğumun cinsiyeti nedir ??

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre cinsiyet erkek çıkmaktadır.

 142. sariye dedi ki:

  Merhaba ben 23.09.1988 godumluyum en son dort nisanda adet go4dum bebegin cinsiyeti bellimidir

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 143. Elif dedi ki:

  Selamlar ben 01.09.1989 dogumluyum 17.05.2015 son adetim ne zaman hamile kalsam erkek bebegim olur

 144. duygu dedi ki:

  Merhaba 24.04.2015 son adet tarihim. 15.05.1987 doğumluyum bebegimin cinsiyeti ne olur hocam

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 145. gülnara dedi ki:

  benim iki kızım var .şimdide erkek çocuk istiyorum hamile deyilim nezaman hamile kalırsam erkek olur.10,02,1979 doğum tarihim yardımcı olursanız sevinirim simdiden tşk

  1. Jinekolog dedi ki:

   son adet tarihinizi de belirtir misiniz.

 146. suzan dedi ki:

  hocam 10 11 1982 son adet tarihim 28 şubat 2015 hamileyim acaba cisiyeti ne olur

  1. Jinekolog dedi ki:

   Lütfen sorularınızı açıklayıcı ve doğru şekilde sorunuz.

 147. Baranata dedi ki:

  Ben14/11/77 tarihinde dogdum cin takvimine göre kac yasındayım bazen 39 cıkıyo bazılarında 38 cıkıyor hangi ayda hamile kalırsam kızım olur

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimine göre yaşınız 38 çıkmaktadır. Cinsiyet için son adet tarihinizin girilmesi gerekmektedir.

 148. Sercan dedi ki:

  18.04.1988
  doğum tarihim 27mayıs son adet tarihim bebeğimin cinsiyeti ne olur

  1. Jinekolog dedi ki:

   27 Mayıs son adet tarihiniz ise hamileliğiniz belli değildir.

 149. sertap dedi ki:

  26 mayıs 1985 dogumluyum erkek çocuk için hangi ayda hamile kalmam gerekiyor şimdiden tşklr

  1. Jinekolog dedi ki:

   Hamile kalmadan bu sorunuza cevap vermemiz mümkün değil. Hamile kalmış bayanlara çin takvimine göre cinsiyet söyleyebiliriz.

 150. sertap dedi ki:

  26 mayıs 1985 dogjmluyum erkek çocuk için hangi ayda hamile kalmalıyım simdiden tsklr

 151. semanur dedi ki:

  merhaba 30.08.1988 doğumluyum kız bebek için hangi aylarda hamile kalabilirim simdiden teskekkürler

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Semanur Hanım, bebek cinsiyeti için siz hamile kalmadan bir şey söylemek doğru olmaz. Cinsiyet için bilgi verebilmemiz için hamile kalmanız gerekmektedir.

 152. sertap dedi ki:

  Slm 26 mayıs 1985 dogumluyum erkek çocuk istiyoruz hangi ayda hamile kalmaliyım tşklr

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Sertap Hanım, hamile kalmadan bu soruya cevap vermemiz mümkün değildir.

 153. DİLEM dedi ki:

  MERHABA,
  BEN 03.05.1988 DOĞUMLUYUM 12.05.15 REGL BAŞLANGICIM VE ŞUAN HAMİLEYİM CİNSİYETİ KIZ GÖZÜKÜYOR SAĞLIKLI SIHHAT İNŞ KUCAĞIMA ALIRIM TEŞEKKÜRLER.

 154. Asiye dedi ki:

  Ben 10.01.1995 doğumluyum Son adet tarihim 20.02.2014 doğumluyum bebeğimin cinsiyeti ne olur

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Asiye Hanım, Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 155. meryem dedi ki:

  Cin takvimindede rus takvimindede bebegim erkek gorunuyor fakat doktorum kiz diyor sizce ne yapmaliyim30 haftalik hamileyim

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Meryem Hanım, tabi ki doktorunuzu dinlemelisiniz. Doktorunuz ultrason da görüyor. Cinsiyeti muayene ettiği için şuan en iyi o bilir. Çin ve Rus takvimi tamamen ihtimaldir.

 156. halide dedi ki:

  Merhaba ben 25.04.1989 doğumluyum son adet tarihim 03.02.2015 bebeğimin cinsiyeti nedir acaba yardımcı olursanız çok mutlu olurum

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba, Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti kız çıkmaktadır.

 157. neslihan dedi ki:

  Merhaba ben 06 05 1987 doğum tarihli yim son adet tarihin mart ayinin 7 2015 bebeğim ne olabilir

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba, Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti kız çıkmaktadır.

 158. Fatos dedi ki:

  Merhaba ben 17.01.1992 dogumluum.en son adet donemim 17.05.2015. Cinsiyet nedir acaba?

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba, Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 159. buglem dedi ki:

  Ben 01-01-1993 doğumluyum ailem kafadan atmış tarihi öyle kimlik cikarmis son adet tarihim 1 Mart diye biliyorum bebeğimin cinsiyeti ne..

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba, vermiş olduğunuz bilgiler ile size doğru bir sonuç veremeyiz. Bebeğin cinsiyeti için doktorunuza başvurunuz.

 160. Fatos dedi ki:

  Dogum tarihim 30/06/1976 ha ile kalmayi planliyorum 3oglum var kiz istiyorum son Adet tarihim 22 haziran basladi nezaman hamile kalmaliyim kiz icin

 161. sedagnd dedi ki:

  Mrblar hocam benim iki kizim var simdi 3. Bebege hamileyim dogum tarihim:10 09 89 son adet gordugum tarihse 24 04 2015 bebegimin cinsiyeti nedir sizce cvplarsaniz cok memnun olurum simdiden tskrler…..

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Seda Hanım, öncelikle hayırlı olsun,tebrik ederiz. Umarız sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 162. rabia dedi ki:

  Dogumdan 1 sene sonra adet grdum son adet tarihim 14.06.20015 hamile kalma sansim ne kadar hamileysem kiz mi erkek mi yumurtlama donemi ne zamanda

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba, vermiş olduğunuz bilgiye göre yumurtlama döneminiz 28 Haziran. Tabi ki gebe kalma şansınız var.

 163. Ebru dedi ki:

  Ben 3 kızım var erkek bebek de istiyorum ne yapmam lazım 15 06-1986 doğumluyum hayırlısı olsun inşallah

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Ebru Hanım, sorunuza cevap vermemiz maalesef çok zor henüz böyle bir teknoloji gelişmedi. Siz denemelerinize devam edin umarız istediğiniz gibi erkek bir bebeğiniz olur.

 164. Arzu dedi ki:

  Ben 142\1984 doğumluyum 12\20\2015 de kaldım bebeğim ne acaba

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Arzu Hanım, sorunuzda ki bilgileri daha açıklayıcı verebilir misiniz.

 165. gamze dedi ki:

  Hocam ben çin takvimi yaşımı öğrenmek istiyorum 10.01.1989 kaç yaşında olmuş oluyorum ağustos erkek görünüyor ama doğrumu baktım söylersen sevinirim tşk.

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Gamze Hanım, Çin takvimine göre yaşınız 28 çıkmaktadır. Son adet tarihinizi belirtmemişsiniz.

 166. betül dedi ki:

  39 yaşındayım erkek çocuğum olmasını istiyorum ne zaman hamile kalmalıyım.

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Betül Hanım, hamile kalmadan cinsiyet belirlemede henüz teknoloji ve tıp o kadar gelişmedi. Bunu bilemeyiz. Siz denemelerinize devam ediniz.

 167. Hatice Özkan dedi ki:

  Merhabalar ben 31.10 .1986 doğumluyum en son adet tarihim 31 Mayıs 2015 bebeğimin çin takvimine göre cinsiyetini söylemeniz mümkün mü teşekkürler

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Vermiş olduğunuz bilgilere göre Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti kız çıkmaktadır.

 168. Menekşe dedi ki:

  Iyi günler ben hesapları Yaptım normal yaşım 26 Çin yaşım 27 hangisine göre takvime. Bakacam Teşekür ettim

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Çin yaşınıza göre bakacaksınız.

 169. Hülya dedi ki:

  Merhabalar ben 24.07.1985 doğumluyum en son adet tarihim 04. Haziran 2015 bebeğimin çin takvimine göre cinsiyetini söylemeniz mümkün mü teşekkürler.

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Hülya Hanım, Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 170. Fadime dedi ki:

  Şuan 15 hafta 1 günlük hamileyim cinsiyet ne ohocam

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba, bilgileri eksik paylaşmışsınız dilerseniz sitemizin ana sayfasında Çin takvimi bölümünden öğrenebilirsiniz.

 171. xuraman ahmedova dedi ki:

  menim 3 qizim var. isteyirem 1ogum da olsun. cin teqvimine guvene bierem? 2 defe qiz olub kurtas elemisem. Daha gunaha girmek istemirem.

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba, Çin takvimi %50 ihtimal olasılığı vermektedir. ya kız ya erkek çıkartır.

   1. xuraman dedi ki:

    salam. Cavabiniza gore tesekkurler.

 172. aynur dedi ki:

  Salam kendim dahil tum tanidiklarimi yokladim hesi duZ cikdi inanin ben 07.02.1990 dogumum son adetim 12.05.201erkek doru

 173. leyla dedi ki:

  7.7.1983 dogum tarihim 18.7.2015 son adet tarihim kiz bebek istiyorum hangi aylarda olursa kiz olur

 174. Suzan dedi ki:

  09-08-1980 doğumluyum ağustosta hamile kalsam bebeğim kizmi erkekmi olur acaba

  1. Jinekolog dedi ki:

   Suzan Hanım, hamile kalmadan bu sorunuza cevap vermek çok zor. Her ikisi de olabilir.

 175. Suzan dedi ki:

  Çin yaşına baksak doğru olur normal yasimizami acaba

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin yaşına bakmanız gerekmektedir.

 176. Suzan dedi ki:

  Çin yasinami bakicaz normal yaşamı başlıca,

  1. Jinekolog dedi ki:

   Çin takvimi hesaplamada çin yaşına bakmanız gerekmektedir.

 177. Ozlem dedi ki:

  Benim son adetm 7 mayis 2015 dogum tarihm 10.02.1986 acaba cinsyti nedir

  1. Jinekolog dedi ki:

   Merhaba Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti kız çıkmaktadır.

 178. ebru dedi ki:

  11.06.1986 dogumluyum bu yil icerisinde hamile kalmayi dusunuyorum hangi aylarda hamile kalirsam erkek olur? teşekkürler.

  1. Doktor dedi ki:

   Hamile kalmadan bir şey söylememiz mümkün değil.

 179. Meral dedi ki:

  Ben 27 mart son adet tarihi ve 06.07.1981 dogumluyum.bebegim ne olur hocam

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Meral Hanım, vermiş olduğunuz bilgilere göre Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti kız çıkmaktadır.

 180. ravana dedi ki:

  meraba benide hesablardiz doqum tarihim 21.10.1991. son adetim 18.06.2015 kizmi erkekmi lutfen

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba, vermiş olduğunuz bilgilere göre Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 181. elif dedi ki:

  son adetim 03. 02. 2015. doğum tarihin 14. 03. 1990. acaba bebeğimin cinsiyeti ne şimdiden teşekkür ederim.

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım, vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 182. hülya dedi ki:

  1979 dogumluyum hangi ayda kalsam erkek cocugum olur

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Hülya Hanım, hamile kalmadan bir şey söylememiz mümkün değil.

 183. leyla dedi ki:

  merhaba dogum tarihim 25.04.1994 kocamin dogum tarihi 17.05.1982 en son adet tarihim 29.04.2015,bebek erkekmi kizmi?rus takvimine gore kiz cikoyor simdi anlayamadim bende kizmi erkekmi olacaq?
  lutfen cevablayiniz

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Leyla Hanım, Rus takvimi bir varsayımdır. Tabi ki %50 ihtimal olarak sonucu ortaya koymaktadır. En doğru sonuç ultrasonda alacağınız sonuçtur.

 184. elif dedi ki:

  Slm ben şu an 23 haftalık geleyim bebeğinin cinsiyeti ne öte ne bilirmiyim adet tarihim 03.02.2015. doğum tarihim 14.03.1990.şimdiden teşekkür ederim.

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım, öncelikle hayırlı olsun umarız sağlıklı bir gebelik geçirir ve bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 185. aysegul dedi ki:

  Merabba bende cin takvimini denedim de beceremedim 10.12.1995 doğumluyum son adet tarihim de 04.04.2015 di cinsiyeti ne olabilir

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Ayşegül Hanım, vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 186. Tugcem dedi ki:

  Doğum tarihi 04.03.1975 son adet tarihim 31.07.2015 bebegin cinsiyeti ne olacak.

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Tuğçe Hanım, vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti kız çıkmaktadır.

 187. Efsun dedi ki:

  30.10.1988 dogumluyum en son adet tarihim 31.05.2015 hamile kaldim 9 haftalik hamileyim acaba cinsiyeti nedir

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba, vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 188. hatice dedi ki:

  26 06 1982 doğumluyum son adetım 20 hazıran 2015 bebegın cınsıyetı ne olur

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Hatice Hanım, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 189. ipek dedi ki:

  Hocam bende 28.07.1991 doğumluyum eylülde hamile kalsam cinsiyeti ne olur????

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba İpek, sen önce bi hamile kal sonra cinsiyetine bakarız :)

 190. aysima dedi ki:

  Dogum tarihim 10.05.1987. Adet tarihim 15.05.2015.bebegimon cinsiyeti nedir

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Aysima Hanım, vermiş olduğunuz bilgilere göre Çin takviminde bebeğin cinsiyeti erkek çıkmaktadır.

 191. esma dedi ki:

  Mrb gebe olmayıp cinsiyet seçimi için uygun aya bakanlarda adet tarihinin bir önemi var mı ben o kısmı anlayamadım?

  1. Doktor dedi ki:

   Gebe olmadan cinsiyet belirleme durumu yoktur.

 192. Ipek dedi ki:

  30.08.1986 yılında doğdum 2016ta hangi ayda hamile kalmaliyim ki erkek olsun

  1. Doktor dedi ki:

   İpek Hanım, hamile kalmadan size cinsiyet bildirmemiz mümkün değildir.

 193. Rabia dedi ki:

  Slm benim 1 yasinda cocugum var adetim cok duzensiz 13 15 gun geciyo bu ay 20 gun gecti test yaptim cikmadi

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Rabia Hanım, adetinizin düzensiz olması yani sürekli gecikmesi normal değildir. Kadın doğum uzmanına görünmelisiniz. Kadınsal bir sorun olabilir.

 194. eda dedi ki:

  Mrb doğum tarihim 12.12.1991 erkek çocuk istiyorum hangi ayda hamile kalmam lazım şimdiden tsk.

  1. Doktor dedi ki:

   Merhaba Eda Hanım, hamile kalmadan bebeğin cinsiyetini belirleme gibi bir durum söz konusu değildir.

 195. DERYA dedi ki:

  benim dogru cıkmadı :/

 196. taltua dedi ki:

  Merhaba şuanda biz ekim ayındayız ben kasım ayında ya da aralık ayında hamile kalırsam bebeğimin cinsiyeti şu olur diye bu takvime göre önceden hesaplayamıyor muyum? eğer hesaplayamıyorsam ben ocak doğumluyum yaşım30ama çin takvimine göre yaşım 32 ve yaşımın olduğu sütun üzerinden takip ettiğimde kasımda hamile kalırsam kız çocuğun olur diyor, bu da hamile kalmadanda gelecekteki olacak cinsiyeti hesaplayabilceğimi gösteriyor,eğer bu takvim 2014 de hamile kalanların çocukların cinsiyetini gösteriyorsa hesaplayamıyorum ama 2015 de hamile kalacakların çocuklarının cinsiyiteni gösteriyorsa hesaplıyorum çünkü daha 2015in ekimindeyiz önümüzde kasım ve aralık ayı var. Yoksa 2016yıda mı gösteriyor? bu takvim her yıl değişiyormu değişmiyor mu?yoksa hep aynı takvime bakarak mı hesaplıyoruz? Hahaha kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim.

 197. nazan dedi ki:

  Ben 07 23 1983 doğumluyum ben kasımda hamile kalsam neyim kızım mi olur erkek mi

 198. çiğdem dedi ki:

  14.10.2015 adet tarihim

 199. dilek dedi ki:

  merhaba 09.02.1978 doğumluyum son adet tarihim 23.08.2015 acaba bebeğimin cinsiyeti nedir ?

 200. eda dedi ki:

  Doğum tarihim 02 10 1981 son adet tarihim 22 10 1981 erkek bebek için hangi ay olabilir? Teşekkürler

 201. Nazlı dedi ki:

  Merabalaar .. bende sitenizi ilk kez görenlerdenim.. 2 aylk hamileyim. Bebeğim erkek görünüyor . Deneyenlerin doğruluk payı oldumu merak ediyorum.. hersey gönlünüzce olur inşallah . Iyi aksamlar.😊

 202. aysel dedi ki:

  merhaba ben 30 haftalik hamileyim bu cin takvimi dorumu hesabladim erkek dedi ama ultrasyon kiz demisdi

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Merhaba, ultrason daha doğru sonuç verecektir.
   İyi akşamlar.

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   :)

 203. mera dedi ki:

  Doktor hanim kolay gelsin en 2 mayis da kadin dogum uzmanima gittim yumrtalarima bkti sol yumurta 14 mm cuma tekrar gel bakalım carsamba ve cuma iliski onerdi cuma tekrar gittim yumurtamin çatlamış oldugunu soyledi garanti olsun diye cuma ve pazar yine iliski dedi fakat cuma gunu değil de cumartesi ilisku oldu hamile kdim mi kalmadim mi coj merak ediyorum bugun test yaptim ama sonuc negatif

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Kan testi de öneririm. Eğer o da negatif ise gebelik yoktur. Bir sonraki ay tekrar deneyeceksiniz.
   Hayırlısı olsun.

 204. derya dedi ki:

  merhab,ben nisan 19 da adet oldum otomatik adet hesaplama donemlerinde Mayıs 16 da olmam gerekiyomuş daha olmadım kasiklarimda sancı var göğüslerim de ağrı ve sık idrara çıkma aceba hamilemiyim?

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Selam Derya Hanım
   Kandan gebelik testi yaptırmanızı öneririm. Ona göre durum netleşir.

 205. Sevil dedi ki:

  Hocam son adet tarihi dediginiz ilk baslangicimi yoksa bittiği gunmu anlayamadım

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Son adet tarihi demek adetin ilk günü demektir Sevil Hanım.

 206. Melike dedi ki:

  Merhaba ben 10+4 haftalık hamileyim. Haziranın 25ine ikili tarama için doktoruma gidicem. Cinsiyetini öğrenebilir miyiz geldiğimde diye sordum son gidişimde. Biraz zor dedi. Çok merak ediyorum. 22.05.1992 doğumluyum. Son adet tarihim 26.03.2016 takvime göre erkek çıkıyor ama belirtiler ve annemin tahmini kız . Sizce ne olur ve cinsiyet için 12hafta yeterli değil midir?

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Her zaman yeterli değil. Çoğu zaman 14 hafta civarında daha net belli olur cinsiyet Melike Hanım.

 207. Fatma celik dedi ki:

  26071981 dogumluyum cin takvimine göre 35 yasindayim ve bir sy sonra dogumgunum bununla birlikte bir tas daha aliyor ve cin takvimine Gore 36 oluyorum, öylemi. Kiz cocuk istiyorum 36 yasina bakinca eylul Ekim, kasim aralik kiz gorunuyor,, 35 yasta ise farkli hata yapmak istemiyorum önce allahin sonra sizin yardiminizla simdiden tesekkurler.

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Çin takvimi ile ilgili yapılan yorumlar bizim bilimsel bilgimiz dışında. O yüzden size yardımcı olamayacağım Fatma Hanım.

 208. esra dedi ki:

  mrb. 02/05/2016 tarihinde ağdetim başladı ve her ay düzenli oluyorum 5 gün sürüyor 12 sinde nişanlımla korunmasız bir ilişki yaşadım 2 kez içime boşaldı 6 7 saat sonra ella kullandım şuana kadar herhangi bir kanamam hiç birşeyim olmadı dün tekrar korunmasız bir ilişki yaşadık sizce ilkinde hamile kalmış olabilir miyim yardımlarınızı bekliyorum lütfen

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Kan testi yaptırın derim. Çünkü ella ile de %2 gebelik şansı var. Eğer gebelik yoksa da ilacın yan etkisi olarak gecikme olmuştur. Dünkü ilişkiden oluşabilecek gebelik için ise konuşmak henüz erken ama önceki ella burada koruma sağlamaz Esra Hanım.

 209. Ayshan dedi ki:

  Merhaba size bir sorum olucakti benim mayis ayi adet tarihim 6 ama adetimden cok gecti hamile kaldigimi zannetdim fakat 17haziran adet gordum bu kadar uzun bir sure gecikmesi sakincalimidir?lutfen cavaplayiniz simdiden tesekkurler

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Bir kez daha olursa bu tarz bir şikayet muayene öneririm size ben.

 210. Hatun dedi ki:

  Merhaba. Ben 6+5 haftalık hamileyim. Dün doktoruma kontrole gittim. Bana cinsiyeti konusunda yorumda bulundu. Çok şaşırdım . Daha hamileliği öğreneli 1 hafta oldu. Doktorun bu tarz bir yorumda bulunup kafamı karıştırması doğrumu? 6 . Haftada kız yada erkek denilebilir mi? Teşekkürler.

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Ben kendi uygulamamda emin olmadan söylemiyorum Hatun Hanım.

   1. Hatun dedi ki:

    Şimdi bebeğimin cinsiyetini kesin bilmiş midir? Daha hamileliğe alışmadım cinsiyetini söyledi . İyi mi oldu kötü mü bilmiyorum . Doktorumun söylediğine inanmalı mıyım kesin sonuç mudur? Sonradan değişir mi ona göre alışverişe başlayacağım sağlıkla gelsin bebişim.

    1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

     Henüz kesin değildir. Alışveriş için çok erken

 211. Gulay dedi ki:

  Merhaba bugün doktordan geldim erkek dedi 15 haftalık hamileyim cin takvimine göre kız çıkıyor .sizce kız çıkma ihtimali varmi ?teşekkür ederim .

  1. Op Dr Selcen Bahadır dedi ki:

   Doktorunuzun dediğine güvenmelisiniz bu durumda Gulay Hanım.

Sayfa başına git