Beslenme İle Bebeğin Cinsiyeti Belirlenir Mi?

Beslenme İle Bebeğin Cinsiyeti Belirlenir Mi?
31 Ağustos 2014 tarihinde eklendi.

Bebek sahibi olmak her çiftin en büyük hayal ve isteklerinden birisidir. Ailesini genişletmek isteyen çiftler belirli dönemlerde doğal yollar ile cinsel ilişkiye girerek çocuk sahibi olmaktadırlar. Her kız ya da her erkek çocuk sahibi olmak istese de herkesin bebeğin sağlıklı olmasının yanı sıra istediği bir cinsiyette vardır. İlerleyen tıp ile birlikte bazı yöntemler bebeklerin cinsiyetlerini belirlemede etkili olabilmektedir. Beslenme ile bebeğin cinsiyeti belirlenebilir mi? Sorusunu sıkça soran çiftlere uzmanlar bir takım önerilerde de bulunmaktadırlar.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler hayatlarını da tamamen değiştirmek zorundadırlar. Yaşadıkları ortamı bebeklerine uygun bir hale getirecek olan çiftler, beslenmelerini de daha sağlıklı bir duruma getirmelilerdir. Uzmanlar beslenme ile bebeğin cinsiyetinin de değişebileceğini söylemekte ve bu besinleri çiftlere sunmaya devam etmektedirler.

Peki, beslenme ile bebeğin cinsiyeti belirlenir mi?

Eskiden bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi bile imkânsız bir durum iken günümüzde hamileliğin belirli bir döneminden sonra bebeğin cinsiyeti görülebilmektedir. Bebeğin cinsiyetini kendisi belirlemek isteyen çiftler ise çocuk yapmaya başlamadan önce bir uzmana danışmaktadır. Uzmanlara göre bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde anne adayının beslenmesinin büyük etkisi bulunmaktadır. Erkek çocuk isteyen çiftlere ve de kız çocuk isteyen çiftlere farklı yöntemler uygulanmaktadır. Fakat bu konuda çiftlerin bilmesi gereken tek şey bu yöntemlerin tamamen doğru olmamasıdır. Bu yöntem ile bebeğin cinsiyetini belirlemek mümkün fakat kesin değildir.

Beslenme ile Bebeğin Cinsiyetini BelirlemeErkek bebek isteyen çiftlerin cinsel ilişkiye başlamadan önce yapması gereken bir takım işlemler vardır. Erkek bebek isteyenlerin öncelikle bir uzmana görünüp yumurtlama gününü kesin bir şekilde öğrenmeleri gerekmektedir. Ovulasyon kitleri denen ve eczanelerde de satışı yapılan bu ürünleri de kullanarak yumurtlama günleri öğrenilebilinmektedir. Yumurtlama gününde ise cinsel ilişkiye başlamadan önce kadınların potasyum ve sodyum kaynaklı besinleri tüketmeleri önerilmektedir. Bu yöntem ile erkek bebek sahibi olma şansı daha da yükselmektedir. Kız bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin ise yumurtlama günlerini öğrenmelerine ya da bu günü takip etmelerine gerek görülmemektedir. Kalsiyum ve magnezyum açısından zengin olan besinlerden süt, yumurta ve patates gibi besinleri içeren bir beslenme programlarını oluşturabilirler.

Erkek ve kız bebek isteyen çiftlerin cinsiyetten önce istedikleri tek şey ise bebeklerinin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi olmaktadır.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git