Bebeklerde İdeal Boy Kilo Oranı Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerde İdeal Boy Kilo Oranı Nasıl Olmalıdır?
1 Mart 2015 tarihinde eklendi.

Bebekler dünyaya geldikten sonra önce anne ve babaları tarafından daha sonra da uzman doktorları tarafından sürekli olarak kontrol altında bulundurulmalıdır. Sağlıklı bir büyüme ve gelişim için bebeklerin her ay kontrole gitmeleri gerekmektedir. Bebeklerin boy ve kilo oranlarının sağlık çerçevesi içerisinde olması büyük bir öneme sahip olmalıdır. Böylelikle bebekler hem hastalıklardan daha iyi bir şekilde korunabilirken gelişimlerini de devam ettirebilmektedirler.

Bebeklerde ideal boy ve kilo oranı oldukça önemlidir. Sağlıklı ve doğru bir şekilde beslenmesi sağlanan bebeklerin her ay farklı bir boy ve kilo oranına sahip olmaları gerekmektedir. Bu oran ise öncelikle cinsiyetlerde farklılık meydana getirebilmektedir. Yeni doğan bebeğin bir erkek çocuğun normal kilosu yaklaşık olarak 3 kilodur ve boyu ise 50 santim olmaktadır. Bu boy ve kilo oranı ise hemen her ay kiloda yaklaşık 500 gram artarken boy uzunluğu ise 3 ile 5 santim artmalıdır. Kızlarda bu boy ve kilo oranı ise daha az olmakta ve ilk ayda yaklaşık 2.500 gram iken boyları ise 45-50 santim olmalıdır. Çok fazla kilo artışı hem erkek hem de kız çocuklarında birtakım ciddi hastalıkların meydana gelmesini sağlamaktadır. Bu nedenle de annelerin bebeklerine daha çok yedirmeleri yerine sağlıklı ve doğru miktarlarda beslemeleri çok daha doğru olacaktır. Bebekler, her geçen gün daha da büyümekte ve gelişmektedirler. Bu değişikliklerin sağlıklı olabilmesi için doktor kontrolünde olmaları büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Bebeklerde ideal boy ve kilo oranının sağlanması, ileriki yaşlarında da oldukça önemlidir. Anne ve babaların bebeklerinin sağlıkları adına her geçen gün daha sağlıklı ve daha dengeli bir şekilde beslemeleri ve kontrollerini de yaptırmaları gerekmektedir.

Erkek Çocukların Boy ve Kilo Oranı Tablosu

Erkek-Bebeklerin-Boy-Kilo-Oran-Tablosu

Kız Çocukların Boy ve Kilo Oranı Tablosu

Kiz-Bebeklerin-Boy-Kilo-Oran-Tablosu

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git