Bebek Cinsiyet Tayini

Bebek Cinsiyet Tayini
30 Aralık 2014 tarihinde eklendi.

Her aile için doğacak olan bebeğin sağlıklı olması her şeyden önemli olsa da cinsiyetinin ne olacağı konusu da akılları meşgul eden bir soru haline gelmektedir. Bu sebeple aileler bebek cinsiyetini tahmin etmek için farklı yollara başvurmaktadırlar. Aslında bu yöntemlerden kesin sonuç beklenmemesi gerekmektedir. Nihai sonuç tabii ki bebek doğduğu zaman belli olmaktadır. Gebeliğin 14 ila 16 haftaları arasında jinekologlar yardımı ile ultrason sayesinde bebeklerin cinsiyeti görüntülenebilmekte fakat bazen görüntüler farklı algılanabileceğinden yanılgılara düşülebilmektedir. Bu nedenle alınan sonuçlara çok fazla itimat edilmediği gözlemlenmektedir.

Ayrıca son zamanlarda çok kullanılan ve birçok genç aile tarafından tercih edilen bir diğer yöntem ise gebelikten önce, hamile kalınacak olan zamanı istenilen bebek cinsiyetine göre seçerek ilişkiye başlamaktır. Bu seçenek kullanılacağı zaman anne ve baba adaylarının doğum tarihlerine göre yapılan testlerle yılın hangi zamanında hamile kaldığına göre bebeğin cinsiyetinin aile tarafından belirlenebileceği öne sürülmektedir her ne kadar bu yöntemi kullananlar sistemin çalıştığını iddia etseler de aslında sadece rastlantı sonucu ortaya çıkmış durumlardan ibarettir. Farklı bir bebek cinsiyeti tayin yöntemi de Çin Takvimi‘ni takip ederek doğacak olan çocuğun cinsiyetini belirlemeye çalışmaktır. Bu yöntemin de fazla tutarlı olmadığı deneyen anne ve babalar tarafından belirtilmektedir.

Bebek Cinsiyeti TayiniTüm bu yöntemler sayesinde bebeğin cinsiyeti öğrenilebilmekte ya da belirlenmeye çalışılmaktadır fakat normalden farklı olarak özellikle erkek ya da kız bebek sahibi olmak isteyenlerin tek yapabilecekleri hareket bilimsel alanda yapılan ve bebeklerin genetikleri ile oynamak sureti ile gerçekleştirilen yöntemdir. Bu şekilde cinsiyet tayini yapmanın da kendi içerisinde birçok farklı yöntemi bulunmakta fakat asıl olarak henüz hemen hemen hepsi deneme aşamalarında bulunmaktadırlar. Bu yolla bebeklerin cinsiyetleri seçilmeye çalışılırken kız bebeklerde yakalanan başarının erkek bebeklere nazaran daha yüksek olduğu araştırmaları yapan bilim adamları tarafından belirtilmektedir. Genetikle oynanma sureti ile böyle bir işlemin gerçekleştirilmesi sağlık açısında ilerleyen yıllarda bebek için sorunlar doğurabileceğinden, her şey kesinleşip yapılan araştırmalar sonuçlanmadan bu yönteme başvurulması tavsiye edilmemekte ve dikkatli davranılması önerilmektedir.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git