Bebeğin Daha Zeki Olması İçin Yenilmesi Gerekenler

Bebeğin Daha Zeki Olması İçin Yenilmesi Gerekenler
28 Aralık 2014 tarihinde eklendi.

Anne karnındaki bebekler, annesinin beslendiği her türlü yiyecekten beslenmekte ve gelişimini devam ettirmektedir. Annelerin bu konuda oldukça dikkatli olması ve bebeğinin daha sağlıklı gelişebilmesi için sağlıklı besinleri tüketmesi gerekmektedir. Özellikle de bebeğin zekâ gelişimi için yenilen besinler önemi bir hayli büyüktür.

Zeki Bebek İçin BesinlerDoğru beslenme ile anne karnındaki bebekler çok daha zeki olabilmektedir. Bu nedenle de anne adayının bu zorlu süreçte hangi besinleri yemesinin gerektiğini çok iyi bir şekilde bilmesi gerekmektedir. Anne adayı hamile kalmayı planlıyorsa eğer hamile kalmadan en az üç ay öncesinden folik asit almaya başlaması gerekmektedir. Folik asit hem hamileliğin daha rahat geçmesini sağlarken aynı zamanda anne karnındaki bebeği de olumlu yönde etkilemektedir. Folik asit genellikle yeşil yapraklı sebzelerde bol miktarda bulunabilmektedir. Ispanak, marul ve diğer sebzelerden alınabildiği gibi folik asit aynı zamanda kırmızı ette de bolca bulunmaktadır. Balık tüketimi hamilelik sürecinde son derece önemlidir. Anne adayının bu süreçte haftada en az üç gün çeşitli balıkları tüketmesi gerekmektedir. Balık içerisinde bulunan maddeler, bebeğin daha zeki olması konusunda oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Hamile bayanların yedikleri yiyeceklere dikkat etmesi gerekmektedir. Protein bu konuda olmazsa olmazdır. Anne adayının gün içerisinde süt, yumurta, peynir ve yoğurt gibi besinleri tüketmesi bebeğin daha sağlıklı gelişimi için gereklidir.

Anne nasıl beslenirse, bebekte o besinlerden etkilenmektedir. Bu nedenle de bayanların hamilelik gibi önemli bir süreç içerisinde beslenmelerine her zamankinden çok daha büyük bir önem vermeleri gerekmektedir. Çeşitli vitaminleri de meyve ve sebzelerden alması gereken anne adayları daha bilinçli bir beslenme için kadın doğum doktorlarından destek alabilirler. Bu sayede bebeğin zekâ gelişimi anne karnında başlayarak gelişimini sürdürmektedir. Bakliyatlar, kırmızı ve beyaz etler, vitaminler ve gerekli takviyeler ile bebekler çok daha zeki bir şekilde dünyaya gelebilmektedir. Bütün bu doğru beslenme kuralları bebeğin zekâ gelişiminin yanı sıra anne adayının daha sorunsuz ve çok daha rahat bir hamilelik geçirmelerinde oldukça etkili olabilmektedir.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git