Bebeğin Boyu Ne Zaman Ve Nasıl Uzar?

Bebeğin Boyu Ne Zaman Ve Nasıl Uzar?
26 Ocak 2015 tarihinde eklendi.

Bebekler her geçen gün büyük bir hızla büyümekte ve gelişmektedirler. Özellikle de ilk altı ay içerisinde boy uzamasına dikkat edilmelidir. Bebeklerin en hızlı ve sağlıklı gelişmeleri bu alt ay içerisinde gerçekleşmektedir. Doktor kontrolünde yapılan bu gelişmeler anne ve babalar tarafından takip edilmelidir. Sağlıklı boyutlara ulaşamayan bebeklere birtakım takviyeler ile boylarını uzatmak mümkün olabilmektedir.

Bebeklerin sağlıklı bir şekilde gelişebilmeleri için yeme içme düzenlerinin özellikle de anneleri tarafından dikkatli bir şekilde oluşturulması gerekmektedir. Sağlıklı bir bebeğin ilk altı ay içerisinde her ay 2 ya da 2,5 santim uzaması, uzmanlar tarafından da belirtilmektedir. Bu süre sonrasında ise her ay 1 santim uzama, sağlıklı bir büyüme olmaktadır. Bebeğin boyunun normal koşullarda ve sağlıklı bir şekilde uzaması anne ve babalar için büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bebeklerin boy uzaması en hızlı şekilde ilk altı ay içerisinde gerçekleşse de 2 sene boyunca bu uzamalar devam etmektedir.

bebek-boyu-nasil-uzarBebek gelişimi sırasında bir bebeğin boyu çok kısa bir süre içerisinde mucize bir şekilde uzamamaktadır. Anne ve babaların öncelikle bu konuda sabırlı olmaları ve uzmanları tarafından belirtilen yöntemleri doğru bir şekilde uygulamaları gerekmektedir. Bebeklerin boylarını uzatacak birbirinden etkili hareketler bulunmaktadır. Bu hareketlerin yanı sıra dengeli ve sağlıklı beslenmek de oldukça başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Kemik gelişimi için yeterli miktarda protein alınması gerekmektedir. Aynı zamanda dengeli bir şekilde yağ ve karbonhidrat alımı da bebeklerin uzaması için oldukça etkili olabilmektedir. Bütün bunların yanı sıra bebeklere yeşil yapraklı sebzeler ve taze meyvelerin verilmesi de gereklidir. Böylelikle bebeklerin boyları uzmanların kontrolü altında sağlıklı bir şekilde uzamaya devam etmektedir.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git