Bebeğim Kaç Haftalık

Bebeğim Kaç Haftalık
8 Ağustos 2015 tarihinde eklendi.

Sağlıklı bir bebek sahibi olmak birçok kişinin istediği ve hayalini kurduğu bir durumdur. Anne ve baba adayları daha hamileliğin ilk gününden itibaren bebek sahibi olmanın heyecanını yaşamaya başlarlar ve bu heyecan doğum anına kadar devam eder. Anne adaylarının bir çoğu hamile olduklarını erken fark edemeyebilirler. Genellikle adet zamanlarında gecikme olduğunda ve adet görmediklerini fark ettikleri anda hamile olduklarını düşünürler ve yine genellikle evde yapılan gebelik testleri ile hamile kaldıklarını anlarlar. Bu aşamada hem anne adaylarının hem de baba adaylarının akıllarına gelen ilk soru bebeğim kaç haftalık şu an sorusudur. Bu sorunun kesin ve net bir şekilde cevabını almak için kan testinin yapılması ya da uzman bir doktor muayenesi ile ultrason yapılması gerekir. Ancak ebeveynler bu sorunun cevabını doktora gidene kadar öğrenmek isterler. Bebeğim kaç haftalık sorusunun cevabını kesin olarak öğrenmeden önce küçük bir hesaplama yaparak öğrenmek mümkündür.

Hamileliğin Kaçıncı Haftasında Olduğunuzu Kolayca Öğrenebilirsiniz

Ebeveynlerin hamilelik durumunu öğrendikleri andan itibaren merakla öğrenmek istedikleri sorulardan bir tanesidir kaç haftalık hamile olunduğu. Bu sorunun cevabı ile birlikte bebeğim kaç haftalık sorusuna da cevap bulunmuş olur. Uzman bir doktor tarafından yapılan muayene ve ultrason tetkik ile birlikte bebeklerin kaç haftalık olduğu kesin olarak öğrenilebilir. Ancak sizlerde birçok anne baba adayı gibi bu sorunun cevabı için doktora gitmeyi bekleyemiyorsanız ufak bir hesaplama ile bebeğim kaç haftalık sorusuna yanıt almış olursunuz.

Gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden gebelik hesaplama yöntemlerini kullanarak oldukça kolay bir şekilde ve kısa sürede kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Bu hesaplamanın yapılabilmesi için gerekli olan tek bilgi en son adet görülen günün tarihidir. En son adet görülen günün tarihini biliyorsanız kısa sürede bebeğinizin kaç haftalık olduğunu öğrenebilirsiniz. İnternetin avantajlarından yararlanarak yapılan hesaplama programları sayesinde hamileliğinizin kaçıncı haftasında olduğunuzu tespit edebilirsiniz. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu hesaplama araçlarını kullanarak kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenmek için en son adet görülen tarihin biliniyor olması gerekir. En son görülen adet tarihini hesaplama araçlarına girdiğinizde çok kısa sürede bebeğinizin kaç haftalık olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca aynı hesaplama uygulamalarında bebeğinizi kucağınıza alacağınız tarihi de rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu konuda bilinmesi gereken bir konu her anne adayının gelişim sürecinin ve yumurtlama döneminin aynı olmadığıdır. Yani hesaplama araçları ile öğrendiğiniz tarih kesin bir sonuç vermeyebilir. Ancak bu durum doktor kontrolünde öğrenilen tarih için de geçerlidir. Ultrason ile yapılan kontrollerde de bu konuda uzman olan kadın doğum doktoru bebeğinizin birkaç gün önce ya da birkaç gün sonradan geldiğini söyleyebilir. Ancak bu konuda birkaç günlük bir fark önemli değildir, önemli olan sorunsuz bir doğum ile sağlıklı bir bebek dünyaya getirmektir.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git