Aşk Evliliği mi, Mantık Evliliği mi?

Aşk Evliliği mi, Mantık Evliliği mi?
30 Haziran 2018 tarihinde eklendi.

Aşk Evliliği Mi, Mantık Evliliği Mi?  Hangisi Tartışma Konusu

Evliliğe giden yolda kişiler öncelikli olarak birbirleriyle tanışmakta ve kaynaşmaktadır. Bu seviyeli birlikteliğin ardından ise kişiler bir ömür boyu birlikte olabilmek ve güzel çocukların sahibi olabilmek adına evlenmektedir. Ancak bu yola girmeden önce kişileri bekleyen bazı belli başlı sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunlar kimileri için çok kolay çözülebilmekteyken bazıları için ise ziyadesiyle zor olabilmektedir.

Evlenmek isteyen kişiler bazen âşık oldukları için bu yola girmektedir. Bazı çiftler ise mantıklarını kullanarak bu yola girmektedir. Zaten günümüz evlilikleri anlamında da bu büyük bir sorun teşkil etmektedir. Severek insanlar aşk evliliğini övmekte çeşitli nedenlerden dolayı evlenen insanlar ise mantık evliliğini övmekte ve iyiliklerinde söz etmektedir. Bu makalede de ‘Aşk evliliği mi, Mantık evliliği mi?’ sorusuna net bir cevap almayacağınızı bilmeli sadece size verilen durumlardan yola çıkarak herhangi bir görüşe varmanız beklenmektedir.

Aşkmı MantıkmıÖncelikle aşk evliliğine değinecek olursak bu evlilik türünü benimseyen çiftler birbirlerini neredeyse deli gibi sevmektedir. Aşk bu insanların gözünü kör etmiştir. Bu nedenle de bu çiftler evlenip yuva kurmak ve güzel çocukların anne babası olmak için acele etmektedir. Hemen evlendirme dairelerine başvurmakta ve evlenmek için ilk adımı bu şekilde atmaktadırlar. Yani bu kişiler hiç şüphesizdir ki ‘Aşk evliliği mi, Mantık evliliği mi?’ sorusuna aşk evliliği cevabını vermektedir. İkinci kategoride yer alan çiftler ise genel itibarıyla mantıkları ile hareket eden kişiler olarak göze çarpmaktadır. Bu kişiler için aşk birinci planda olmasa bile saygı, sevgi, hoşgörü ve hatta kimi zaman para başat olarak rol oynayabilmektedir. Parayı ön planda tutan kişiler toplumumuzda başta pek tutulmasa da bu kişilerin de kendilerine göre sebepleri bulunabilmektedir. Toplumumuzun herkese olduğu gibi bu kişilere de sonuna kadar saygı duyması ve kendince de olsa benimsemesi gerekmektedir. Dolayısıyla bu kategoriye ait kişilerin ‘Aşk evliliği mi, Mantık evliliği mi?’ sorusuna verecekleri cevap ise mantık evliliği olmaktadır.

Evliliğin ve birlikte mutlu mesut bir yuva sahibi olmanın belli başlı zorlukları olduğunu unutmamanız ve bu yazıdan yola çıkarak da bazı görüşleri sahip olmanız oldukça önemlidir. Evlilik hususunda kafanıza takılan şeyleri ilgili kişilere danışabilmekte veya da çeşitli internet adreslerinden günün her saati yardım alma imkânına sahip olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için hemen acele edin ve evlilik ile alakalı olarak sormak istediğiniz her soruya tatmin edici yanıtlar almak için alt kısımdan sorularınızı bizlere ulaştırın.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git