Adet Söktürücü İğne Nedir?

Adet Söktürücü İğne Nedir?
19 Eylül 2014 tarihinde eklendi.

Kadınların her ay yaşadıkları adet dönemleri her kadında farklı etkilere sahip olabilmektedir. Kadınların bazılarında hiçbir etki olmadan ağrısızı bir şekilde geçen adet dönemi, bazı kadınlarda son derece şiddetli bir ağrı ile devam edebilmektedir.

Adet düzensizliği yaşayan kadınlar için adet dönemleri son derece sıkıntılı geçmektedir. Belirli bir takvime göre gerçekleşmeyen adet dönemleri kadınların hormon yapılarını ve dolayısı ile de vücut yapılarını derinden etkileyebilmektedir. Kadınların bu gibi düzensizlikler yaşaması durumunda başvurdukları yöntemlerden en yaygın kullanılanı ise hiç şüphesiz ki adet söktürücü iğne olmaktadır. Adet söktürücü iğneler, muhakkak bir doktor kontrolü altında kullanılmalıdır. Progesteron içeren bu ilaçların düzenli bir şekilde kullanılması ortadaki problemleri de kaldırabilmektedir.

Kadınların adet döneminde ruh değişimleri yaşamaları salgılanan hormonlar ile bağlantılı olmaktadır. Adet dönemlerinin ilk yarılarında östrojen hormonu salgılarken diğer yarısında progesteron hormonu daha baskın bir şekilde salgılanmaktadır. Adet söktürücü iğne, bu konuda kadınların adet dönemlerini taklit etmektedir. İlaç kullanan kadınların ilaçlarını düzenli bir şekilde kullanmalarından sonra ortalama 3 ile 5 gün arasında adet görmeleri beklenmektedir. Bu ilaçların doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir aksi takdirde kadında hamilelik olması durumunda gebelik risk altına girebilmektedir. Bu nedenle de gerekli kontrollerin yapılması sonrasında adet söktürücü iğne kullanımına başlanmalıdır. Yine bu ilaçların doktor kontrolünde kullanılmasının bir gerekliliği ise kişinin hangi nedenler ile adet olamamasıdır. Doktor kontrolü tarafından belirlenecek olan nedenler sonrasında kişilere adet söktürücü iğne kullanılması önerilmektedir. Aksi takdirde bu iğnenin faydası yerine kadınların vücutlarında zararları görülebilmektedir. Aynı zamanda adet söktürücü iğnelerin yapısında yüksek oranda hormon bulunmaktadır.

Adet Söktürücü İğneBu nedenle de düzensiz ve bilinçsizce alınan adet söktürücü iğneler kadınların vücutlarındaki hormon dengesini bozabilir ve çok daha ciddi problemlere sebep olabilmektedir. Adet söktürücü ilaçlar gibi hormon içeren ilaçların belirtilen dozlarda kullanılması da son derece önemlidir. Her adet gecikmesinde adet söktürücü iğne kullanılması son derece yanlış ve de tehlikeli bir durum olmaktadır. Bu gibi ilaçlar herkeste aynı etkiyi göstermez. Bu nedenle de kullanan kişilerin yorumlarına aldanmadan bir doktor kontrolünde bu ilaçları kullanmalısınız.

Adet söktürücü iğne veya hap gibi ilaçların kullanımı, kadınlardaki adet döngüsünü taklit etmesinden dolayı faydalı olabilmektedir. Doğru bir şekilde ve de bilinçli olarak kullanılan bu ilaçlar sayesinde kadınların adet döngüleri düzene girer ve bu sayede daha ağrısız ve sıkıntısız bir adet dönemi geçirebilmektedirler.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git