2015 Yılı Tüp Bebek Ücretleri

2015 Yılı Tüp Bebek Ücretleri
5 Mart 2015 tarihinde eklendi.

Normal yollarla bebek sahibi olmayı deneyen ancak çeşitli sebeplerden dolayı bu amaçlarına ulaşamayan kişilerin tercih ettikleri üreme yöntemlerinden bir tanesi de tüp bebek yöntemidir. Bu yöntemde erkek ve kadındaki üreme hücrelerinin vücut dışında özel olarak bu işlemlerin yapıldığı laboratuarlarda döllenmesi sağlanır. Döllenme sonucunda oluşan embriyonun tedavinin son aşamasında kadın rahmine yerleştirilme sonucu çiftlerin bebek sahibi olmaları sağlanır. Tedavinin başarılı olabilmesi için çiftlerin yerine getirmeleri ve dikkat etmeleri gereken çok sayıda etken bulunur. Bu etkenlerden bir tanesi de tedavi uygulanacak olan kadının yaşıdır. Kadının yaşı ne kadar genç ise tedaviden başarı elde etme oranı da o kadar yüksektir.

2015-tup-bebek-fiyatlariTüp bebek tedavisinde önem arz eden konulardan bir tanesi de tedavinin uygulanacağı merkezdir. Ülkemizde ve dünyada birçok merkez tarafından uygulanan bu yöntemin başarıları sağlık kuruluşlarının sahip olduğu özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Tedavi merkezinin sunduğu avantajlar, tedaviyi uygulayacak olan hekim, hastalara sunduğu olanaklar gibi birçok madde merkezin başarısını etkilemektedir. Tüp bebek yönteminde merkezlerin sahip olduğu bu özellikler tedavinin fiyatını da değiştirmektedir. Kişiler tedavi merkezinin seçimini yaparken uyguladıkları fiyatları da değerlendirmek zorundadır. Çünkü bu tedavi diğer tedavi yöntemlerine göre zaten oldukça yüksek tutarlardadır. Uygulamanın fiyatları hastaların durumlarına göre de değişkenlik gösterir. Her hastaya verilen fiyat aynı olmayabilir. Hastanın yaşı, uygulanacak olan tedavinin hangi yolla gerçekleşeceği gibi konular fiyat üzerinde etkisi olan konulardır.

Ülkemizde 2015 yılı tüp bebek ücretleri anne ve baba adaylarını yakından ilgilendiren bir konudur. Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin bu tedaviye başlamadan önce ayrıntılı bir şekilde değerlendirme yapmaları be kendilerini bu yönde ayarlamaları gerekir. Türkiye’ de geçtiğimiz yıllara oranla tüp bebek tedavisinin fiyatlarında gözle görülen büyük bir artış olmamıştır. Ülkemizde ortalama olarak 4000 ile 7000 TL arasında tedavi ücreti ile tüp bebek sayesinde bebek sahibi olunabilir. Ancak bu tutar kullanılan ilaçlar, ekstra yapılan tetkikler gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ayrıca tedaviyi uygulayan çiftler belirli özellikleri taşıdığı ve bu konuda ilgili raporu aldıkları sürece devletten bir miktar katkı da almaktadırlar.

Alt Kısımdan Doktor'a Sor

Alt kısımdan Doktorumuza Sorularınızı Sorabilirsiniz...

Sayfa başına git